Політика  |  05.12.18  |  середа
 

Комітет ВР одностайно підтримав угоду про припинення дружби з РФ

5 грудня парламентський комітет у закордонних справах одностайно підтримав законопроект про припинення Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Ратифікація договору відбувалася за ініціативи ВР, тому зараз саме вона має припиняти дію угоди. Законопроект було внесено Президентом України Петром Порошенком. Ще у вересні 2018 року Україна повідомила РФ, що не має наміру продовжувати дію Договору про дружбу та співробітництво.

Представники МЗС пояснили, чому угода розривається тільки зараз, коли на теренах країни вже п’ятий рік війна – вони пояснюють це тим, що  увесь цей час угода використовувалася у різноманітних судових процесах, а зараз недоцільно використовувати її у міжнародних судах.

Заступник міністра  Василь Бондар сказав, що емоційно він за те, щоб відразу розірвати дипвідносини, цей договір чи взагалі, закрити тематику по угодах, але в МЗС врахували в цьому випадку досвід Грузії, яка вчинила емоційно, подала відразу позови до міжнародного суду, розірвала дипвідносини, і нічого з того не отримала. 

"На сьогодні Україна, маючи ці правові інструменти, добивається визнання міжнародними інституціями порушення Росією двосторонніх зобов'язань і міжнародного права. І це є основою рішення, чому раніше не приймалося… Рішення про розробку проекту закону було прийнято на засідання РНБО у вересні, це було заздалегідь від передвиборчого процесу",

- пояснив Бондар.

Договір про дружбу, співробітництво та партнерство було укладено 10 років тому. Угода передбачала те, що обидві сторони зобов’язалися поважати взаємну територіальну цілісність, що наразі жодним чином не виконується.

У відомстві повідомили, що процедура розірвання договору є довготривалою – припинення дії документу ведеться вже кілька місяців, проте вже завтра новий документ з’явиться у залі Верховної Ради.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах