Політика  |  12.07.18  |  четвер
 

Депутати відмінили поправки до закону про Антикорупційний суд

Всі справи, які підсудні Антикорупційному суду, відправляються у ВАС з моменту його утворення.

Верховна Рада ухвалила закон № 7441 про зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд. "За" законопроект із відповідною поправкою проголосували 254 народних депутата, передає "112 Україна".

Заступник голови комітету правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв представив два варіанти змін щодо підслідності Антикорупційного суду. Один із них передбачав редакційні зміни, щоб узгодити всі ухвалені норми, - зокрема, на такому варіанті наполягали представники опозиційних фракцій, зокрема "Батьківщина" та "Самопоміч".

"Суть 168 поправки полягає в тому, що всі справи, які є підслідними НАБУ, передаються до Вищого антикорупційного суду. Якщо вони знаходяться у першій інстанції, - вони передаються у першу інстанцію, в апеляції – передаються в апеляцію",

- сказав Алєксєєв.

За його словами, з тексту вилучили згадки про ліквідацію територіальних управлінь державної судової адміністрації України. Також вилучили норми про зміни у роботі Громадської ради доброчесності.

У фінальній редакції законопроекту немає положень про зміни до КПК та ЦПК. При доопрацюванні документу додали повноваження голови Апеляційної палати ВАКС, відповідно до яких він повідомляє ВККС а також через веб-портал судової влади про вакантні посади суддів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах