Політика  |  08.11.18  |  четвер
 

Депутати ратифікували угоду про мільярдний кредит з ЄС

Відповідно до законопроекту, Європейський Союз може надати фінансову допомогу двома траншами - по 500 мільйонів євро.

Верховна Рада ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння між Україною як позичальником та ЄС як кредитором і кредитну угоду про надання Україні 1 мільярда євро.

Як передає "Укрінформ", за ратифікацію законопроекту №0203 в цілому проголосували 242 народних депутати.

Презентуючи проект, в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова розповіла, що термін погашення кредиту за відсотковою ставкою приблизно у 3% становитиме не більше 15 років.

"Дуже важливо, що під ці транші - цей 1 млрд євро - ми отримаємо те, що відсоткова ставка буде, за нашими оцінками, не більше 3%, а термін її - не довше 15 років. Однак точний її розмір стане відомим тільки під час виходу Європейської Комісії на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж відсотковою ставкою",

- пояснила фінансист.

Маркарова підкреслила, що для першого траншу вже виконані всі технічні умови, тож його отримати Україна зможе ще цього року.

Нагадаємо, підписання меморандуму між Україною та Європейським Союзом про надання мільярдного кредиту відбулося 14 вересня. У рамках нової програми українці повинні провести ще 12 реформ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах