Політика  |  17.02.21  |  середа
 

Депутати Львівської облради вимагають повернути Степанові Бандері звання Героя України

Учора, 16 лютого, відбулась сесія облради, на якій депутати закликали Президента та Верховну Раду України відновити історичну справедливість та повернути звання Героя України Степанові Бандері, передає “Варта 1”.

Депутати вважають, що рішення Донецького окружного адміністративного суду, який скасував Указ Президента України про присвоєння звання Героя України, було заполітизованим.

«Діяльність Степана Бандери символізує цілу епоху боротьби України за власну незалежну державу, а його ім’я стало символом українського національно-визвольного руху. Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба виглядала безнадійною, а мета – недосяжною. Він однаково протистояв як сталінському, так і гітлерівському режимам. І зрештою саме Бандера переміг. Україна стала незалежною. А тоталітарні системи, яким він протистояв, зникли. Бандеру боялись живим і з ним борються навіть після його смерті. Проти нього працювала вся потуга пропагандистської машини СРСР. Проти нього дотепер працює пропаганда Росії,”

– йдеться у зверненні.

У 2010 році Степанові Бандері надали звання Героя України.Втім, Донецький окружний адмінсуд цей Указ  визнав незаконним і скасував. Підставою було те, що Указ був виданий із порушенням норм, адже Бандера не був громадянином України. Нагадаємо, що у XX столітті Україна перебувала під окупацією різних тоталітарних систем.

Відтак, депутати закликають Президента України та Верховну Раду України внести зміни до Закону України «Про державні нагороди України» та Указу Президента України «Про звання Героя України» в частині можливості присвоєння статусу «Герой України» особам, які не мають або не мали громадянства України.

«Закликаємо Президента України надати Степанові Бандері звання Героя України. Україна повинна пам’ятати й належно вшановувати своїх Героїв!»,

 – йдеться у зверненні.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах