Політика  |  14.01.19  |  понеділок
 

Денисова та родичі полонених моряків прибули до Москви

Омбудсмен прибула в Москву з метою вирішення питань військовополонених українських моряків.

Уповноважена з прав людини Верховної Радою України Людмила Денисова прибула потягом до Москви. Також із нею приїхали чотири члени сімей полонених моряків (решта приїдуть у другій половині дня).

Про це Людмила Денисова повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.

«Прибула потягом до Москви. Завтра розглядатиметься клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу українським військовополоненим морякам», - зазначила омбудсмен.

Їх зустрів тимчасово повірений у справах України в Російській Федерації Василь Покотило.

У вівторок, 15 січня, на засіданні Лефортовського суду будуть розглядати питання про продовження арешту захоплених Росією моряків. Денисова разом із членами сімей військовополонених будуть намагатися потрапити на судове засідання.

Нагадаємо, що 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли й захопили три українські військові кораблі та 24 моряків. Українські кораблі здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь.

Підконтрольні Росії «суди» в окупованому Криму заарештували на два місяці усіх моряків, після чого їх перевезли до Москви.

Станом на 14 січня у московському СІЗО «Лефортово» перебуває 21 український військовий, а в ізоляторі «Матросская тишина» - ще троє поранених. Усі моряки заявляють, що є військовополоненими.  

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах