Політика  |  26.01.22  |  середа
 

ДБР викликало Порошенка на новий допит і визнало, що паспорти він здав

Державне бюро розслідувань чекає колишнього президента Петра Порошенка 31 січня і заявляє, що народний депутат здав свої паспорти вже після повідомлення, що він ігнорує цю вимогу суду.

Джерело: ДБР

Дослівно: 

"Підозрюваний виконав рішення суду у частині передачі до Державної міграційної служби своїх чотирьох паспортів громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичного паспорта лише 24 січня 2022 року вже після публічного висвітлення факту ігнорування ним рішення суду".

Деталі: О 16:00 понеділка, 24 січня, Порошенка чекав слідчий ДБР для проведення допиту в якості підозрюваного. 

"Задля створення видимості виконання покладених судом на нього обов’язків підозрюваний з’явився до ДБР, однак невдовзі покинув приміщення, не дочекавшись слідчого. При цьому його команда встигла зняти відео, що їх ніби в ДБР ніхто не чекав, хоча адвокатам було достеменно відомо, що слідчий підійде до них за декілька хвилин",

– заявляє бюро.

ДБР закликає Порошенка "припинити маніпулювати суспільною думкою та нарешті почати виконувати рішення суду щодо обрання йому запобіжного заходу".

Наступного разу слідчий ДБР чекає Петра Порошенка на 11:00 понеділка, 31 січня. 

Допит, вочевидь, стосуватиметься поставок вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках. 

Передісторія: 

20 грудня 2021 року Петру Порошенку підписали підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 ККУ (сприяння діяльності терористичної організації) у зв’язку з закупівлею вугілля з окупованих територій сходу України у 2014-2015 роках.  
Порошенко і його захист заявляють, що не отримував підозру належним чином. Порошенко повернувся в Україну 17 січня 2022 року.
19 січня Печерський райсуд Києва обрав Порошенкові запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки: здати документи, що дають право виїзду за кордон; прибувати на вимогу до слідчих і суду, не покидати Київську область. 

Про це повідомляє pravda

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e