Політика  |  27.05.22  |  п'ятниця
 

Чи може НАТО вдарити першим по Росії через погрози Польщі. Прогноз експерта

“Якщо за дужки винести ядерний потенціал як явище, то в армії Росії проти армії США взагалі нема жодних шансів: два тижні бойових дій і їм смерть. Така реальність”.

Якщо сухопутна військова операція Росії проти Польщі не реальна, то певний запас ракет, якими росіяни можуть вдарити по поляках є. У такому випадку відповідь західного світу справді буде блискавичною. Утім на випередження НАТО навряд чи зіграє.

Можливість ракетного удару по країні НАТО та реакції Альянсу на нього прокоментував у проєкті “Говорить Великий Львів” на NTA військовий експерт Петро Черник. 

“Якщо Росія би справді порушила 5 статтю НАТО, то цікаво було би побачити, чи цей блок є дієвим, чи він може дати відсіч. Разом із тим, я не належу до тих скептиків, які вважають, що 5 стаття мертва. Не маю сумнівів, що якщо такий удар станеться, то повноцінна відповідь буде. І якщо вона буде, тоді однозначно наші шанси на перемогу в цій війні зростуть”,

– каже Черник.

Водночас він більше схиляється до думки, що погрози Росії про захоплення Польщі є, радше за все блефом і способом політичного тиску на політичні еліти в Європі. За його словами, таким чином Росія дає можливість проросійським політикам апелювати до головної тези інформаційно-психологічної операції, що з Путіним треба домовлятися. За його словами, “якщо за дужки винести ядерний потенціал як явище, то в армії Росії проти армії США взагалі нема жодних шансів: два тижні бойових дій і їм смерть. Така реальність”.

Водночас він наголосив, що не варто сподіватися, що НАТО зіграє на випередження і нанесе першим удар по Росії.

“Їхні політичні наративи й спосіб мислення не допускають такий сценарій. Я не вірю, що може статися превентивний удар – ядерний чи будь-який інший ракетний. Це може статися лише в одному випадку, якщо розвідка доповіла на всі 101%, що у РФ є рішення щодо застосування стратегічного озброєння. Тоді випередження може бути. Але доки розвідувальні служби, які насправді працюють на надвисокому рівні, не матимуть абсолютної впевненості, що такий удар можливий, превентивний удар не реальний”,

– впевнений Петро Черник.

Довідка. 5 стаття Північноатлантичного договору: “Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх: і, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні”.

Нагадаємо, що нещодавно прислужний Путіна, голова Чесні Рамзан Кадиров заявив: “Україна – закрите питання. Мені цікава Польща. Після України, якщо буде команда, ми за шість секунд покажемо, на що здатні. Краще заберіть свою зброю, своїх найманців і попросіть вибачення у нашого посла (за те, що його 9 травня облили червоною фарбою у Варшаві, – ред.) Ми цього просто не залишимо, майте на увазі”.

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e