Політика  |  16.08.18  |  четвер
 

Чи братиме Вакарчук участь у виборах в 2019 році?

Чи захоче відомий український музикант приєднатися до брудних ігор та інтриг, які пропонують президентські перегони в 2019 році?

Останнім часом все гостріше стає питання про те, чи захоче Святослав Вакарчук брати участь в наступних виборах Президента України. Згідно з безліччю соціологічних опитувань, 5-7% українців готові віддати свій голос за фронтмена "Океану Ельзи". На тлі поточної політичної ситуації це дуже солідний показник. Для порівняння, перше місце, яке досі утримує Юлія Тимошенко, умовно тримає в руках 10-12% виборців. Іншими словами, якщо Вакарчук все ж таки захоче брати участь у президентських перегонах, то навіть якщо він не вийде до другого туру, він принаймні сильно вплине на загальне розташування сил. Так кому ж вигідно піднесення Вакарчука як політичної фігури і хто за ним стоїть? Спробуємо розібратися. 

Шоу-бізнес в політиці

Крім Святослава Вакарчука в президенти мітить відомий шоумен Володимир Зеленський, його рейтинг тримається на рівні 5-ти відсотків. Увагу громадськості комік привернув після випуску серіалу "Слуга Народу", у якому звичайний учитель історії стає Президентом України. Саме тоді безліч телеглядачів подумало: "Ех, от би Україні такого лідера". Зеленський підхопив цей настрій і навіть в квітні зареєстрував однойменну партію "Слуга Народу", яка, втім, поки не виявляла бажання брати участь у парламентських виборах. Святослав Вакарчук хоча і не заявив себе як амбіційний політик, він все ж таки є головним натхненником нації, народ ніби відчуває близькість зі своїм кумиром, за рахунок чого до співака формується ставлення як до "своєї людини". Фронтмен "Океану Ельзи" є саме тією ланкою, яка здатна об'єднати навколо себе маси, а це так необхідно в добу, коли потенційні виборці втомилися від старих політиків і потребують нових, чистих облич. Підігріває ситуацію те, що Вакарчук всерйоз вирішив на цьому зіграти. Вчора він випустив трек із назвою "Скільки нас" з товстим натяком на прийдешні вибори. Там зачіпаються практично всі перераховані вище проблеми. Незрозуміло тільки, співак дійсно готовий відмовитися від приголомшливої ​​кар'єри музиканта на користь президентсва, або ж він просто збирає електорат для іншого кандидата?

Хто стоїть за Вакарчуком?

І якщо у випадку із Зеленським все приблизно зрозуміло - він людина олігарха Коломойського, то із Вакарчуком усе не так однозначно. Згідно з розслідуванням The Washington Times, музикант має безпосереднє відношення до американського бізнесмена Джорджа Сороса, який свого часу фінансував падіння комуністичних режимів у Східній Європі та надавав підтримку грузинській "революції троянд". У статті писалося, що Сорос вкрай незадоволений діяльністю Порошенко, який, схоже, був минулим "улюбленцем" мецената, тому вирішив знайти нового кандидата в особі Вакарчука.

Деякі аналітики відзначають, що новий "чистий" кандидат просто необхідний Західному світу. Наразі на цю роль відмінно підходить проєвропейський Анатолій Гриценко, проте Вакарчука теж не варто скидати з рахунків, адже він номінально тримає в руках 7% виборців. Ідеальним варіантом для західних структур було б ідеологічне об'єднання цих двох популярних в народі осіб під прапором одного кандидата. 

Політичне життя

Що б там не казали про некомпетентність Святослава Вакарчука, а до політики він готовий і має до неї безпосереднє ставлення. У 2007 році він став депутатом Верховної Ради, що правда через рік відмовився від цієї справи та пішов. У 2015 році співака було номіновано на стипендію Єльського Університету, спрямовану на підтримку нових лідерів світових держав. З тих пір Вакарчук часто виступає з лекціями у Київському політехнічному інституті, в яких спілкується зі студентами на політичні та державні теми.

Шанси Вакарчука на виборах

Звісно, що на такому ранньому етапі ні про яку перемогу на виборах може йти і мови. Навряд чи мова йде навіть про вихід до другого туру, оскільки для такого результату необхідно мати в руках безліч фінансових і медійних ресурсів. Навіть якщо кандидат високоморальний і щиро зацікавлений у розвитку держави, головним інструментом для просування такої особи є великі гроші, яких у співака немає. Але навіщо гроші, якщо популярність в народі і чиста репутація вже є? Проблема в тому, що вступаючи в передвиборну гонку, людині необхідна постійна підтримка мас медіа і лідерів думок, які здебільшого працюють на інші політичні сили. Що вже говорити про репутацію, коли її легко можуть зіпсувати ЗМІ, які фінансують зацікавлені особи. Кандидат не здатний сам себе захистити, адже одного разу він просто стане предметом цькування із будь-якого зручного приводу, і його електорат швидко в ньому розчарується. На те вони і перегони, щоб якомога швидше відібрати у конкурента голоси. Подібну ситуацію ми зараз спостерігаємо з Анатолієм Гриценко, рейтинг якого все таки вище, ніж у Вакарчука. Сам же Вакарчук просто ласий шматочок для наших медіакілерів. Можна вічно говорити про те, наскільки він некомпетентний і не готовий до того, щоб очолити державу.

Знайомі музиканта твердять, що він дуже болісно сприймає критику, а для політика це справжній вирок. Наразі Святослав Вакарчук має просто приголомшливу репутацію в народі, яка вмить може зіпсуватися масштабними дискредитаційними кампаніями, що є традиційними на виборах президента. Йдучи на вибори, будь-яка людина ризикує геть зіпсувати свою репутацію, а вже уявіть, скільки може втратити Вакарчук у разі участі в президентських перегонах. Так що не дивно, що співак ось уже скільки часу не дає однозначну відповідь, на карту поставлено занадто багато.

Коли все вирішиться?

Багато експертів сходяться на тому, що остаточну відповідь на питання "Чи буде Вакарчук брати участь на виборах в 2019 році?" буде дано 24 серпня під час його концерту на НСК "Олімпійський". Десятки тисяч людей чекають від свого кумира якусь політичну заяву і схоже, що сам музикант готує свою аудиторію до цього (подивіться на останній трек, що вийшов 15-го серпня). Питання в тому, якого роду буде ця заява? Чи піде Вакарчук на вибори сам або підтримає іншого кандидата, чим суттєво підвищить йому рейтинг? Мова звичайно ж іде про Анатолія Гриценка, який зараз проводить об'єднання з багатьма політичними силами. За словами політика, він знайомий з музикантом вже більше 15-ти років, а 3 серпня у нього була із ним "довірлива бесіда про проблеми країни". Більш того, Гриценко сказав, що обов'язково прибуде з сім'єю на концерт 24-го серпня, а на запитання журналіста про об'єднання зі співаком він заявив, що так, це дійсно можливо. Якщо обидва потенційні кандидати дійсно так близькі ідеологічно, то йти на вибори окремо було б справжнім сюрпризом для їхніх конкурентів, оскільки голоси б розділилися надвоє. Є версія, що саме на цьому концерті лідер "Океану Ельзи" прямо або опосередковано заявить про свою підтримку одного з кандидатів в президенти. Або ж, за словами одного зі знайомих бізнесменів співака, можливий якийсь проміжний варіант: Вакарчук знімається з виборів президента, але бере участь у парламентських, де проходить за списками до Верховної Ради.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах