Політика  |  12.12.19  |  четвер
 

У Великій Британії тривають дочасні вибори: прогнозують перемогу чинної владної партії

Із 7 ранку до 8 вечора за місцевим часом у Великій Британії тривають дочасні вибори до парламенту — перші з 1923 року, які відбуваються в грудні, і треті з 2015 року.

Ці вибори дві провідні партії — Консервативна на чолі з чинним прем’єр-міністром Борисом Джонсоном та Лейбористська на чолі з Джеремі Корбіним — охрестили «найважливішими за покоління», пише The Guardian.

За дочасні вибори 12 грудня Палата представників проголосувала після того, як угоду про вихід Великої Британії з ЄС не вдалося затвердити до попередньої дати виходу — 31 жовтня, а Європейський Союз погодив відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року.

Не за партії, а за Brexit

Головне питання, навколо якого розгорталася передвиборча кампанія, — це вихід Великої Британії з Європейського Союзу, за який на референдумі червня 2016 року висловилася більшість британців.

Консерватори обіцяють затвердження угоди, яку уряд уклав із Європейським Союзом 17 жовтня, і здійснення Brexit до 31 січня. Натомість лейбористи обіцяють укласти нову угоду й оголосити другий референдум, де буде можливість проголосувати і за скасування Brexit.

Ідею другого референдуму підтримує й Ліберал-демократична партія, утім її офіційна позиція полягає в скасуванні Brexit загалом. Натомість Партія Brexit, навпаки, підтримує вихід Великої Британії з ЄС без будь-яких угод.

Непередбачувані результати

Спрогнозувати результати виборів складно через те, що у Великій Британії діє мажоритарна виборча система відносної більшості (first-past-the-post). Згідно з нею, територія країни розбивається на 650 округів, від яких відносною більшістю голосів обирається один депутат у нижню палату британського парламенту — Палату громад.

Таким чином, Ліберал-демократична партія, яка за останнім опитуванням британського соціологічного центру YouGov має 12% підтримки і є третьою за популярністю партією, може отримати лише 15 мандатів із 650. А Шотландська національна партія попри 3% загальнонаціональної підтримки може отримати 41 місце в Палаті громад і стати третьою.

Нині YouGov прогнозує Консервативній партії одноосібну більшість у 28 голосів. Це означає, що Борис Джонсон не повинен буде заручатися підтримкою інших партій для затвердження в парламенті своєї угоди про Brexit.

Про це повідомляє hromadske.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e