Політика  |  23.05.18  |  середа
 

BBC: Порошенко заплатив 400 тисяч доларів за зустріч з Трампом

Британське видання пише, що довірена особа президента США Майкл Коен взяв гроші за організацію короткого рандеву меж лідерами двох країн.

Видання BBC, посилаючись на інформацію американського адвоката Майкла Авенатті та двох джерел в Києві, заявляє, що Петро Порошенко заплатив 400 тисяч доларів за зустріч з президентом США, яка відбулася рік тому, в червні 2017-го року.

Тоді Дональд Трамп потиснув Петру Порошенку руку, сказав кілька слів на його підтримку, після чого прес-служба зробила кілька фото і коротке відео.

Особистий юридичний радник президента Сполучених Штатів Майкл Коен, якого називають організатором цієї зустрічі, заперечує, що отримував гроші.

Проте британське видання пише, що гроші Коену передали. Президент України нібито вийшов на нього через єврейську благодійну організацію Chabad of Port Washington, після чого Коен приїхав в Україну і зустрівся з Петром Порошенком.  Потім, користуючись особистими зв'язками з президентом США, він організував зустріч господаря Білого дому з українським лідером.

BBC вважає, що Дональд Трамп міг не знати про ці гроші, які Порошенко заплатив Коену. Більш того, видання пише, що  Майкл Коен не виправдав надій Президента України, адже той дав 400 тисяч доларів за повноцінну двосторонню зустріч, а насправді отримав лише коротку фотосесію, обмін рукостисканнями і декілька слів підтримки.

Як повідомляє одне з джерел видання в Києві, оточення Петра Порошенка було розчаровано тим, що замість повноцінної зустрічі українці лише "зазирнули в Овальний кабінет". Саме про такий формат ("drop in" - зазирнути) навіть написали на офіційному сайті Білого дому. Зі слів джерела, українська делегація була розлючена вчинком Коена, який не виконав своїх зобов'язань, хоча взяв за це гроші.

Але навіть ця коротка зустріч з Трампом дозволила Президенту України заявити про свою успішну зовнішню політику і "підписати мирний договір" з Республіканською партією США і її лідером, адже Порошенко під час виборчої компанії відкрито підтримав демократів і Хілларі Клінтон.

BBC підкреслило, що тоді саме з ініціативи Порошенка в Україні відкрили кримінальне провадження проти глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, який раніше працював політтехнологом "Партії регіонів". Це призвело до скандалу і дострокової відставки досвідченого фахівця в самий розпал американських виборів. 

Коли ж зустріч між Порошенком і Трампом відбулася, і  Президент України повернувся в Київ, Національне антикорупційне бюро припинило розслідування щодо Пола Манафорта, підкреслює британське видання.

ДОПОВНЕНО

В Адміністрації Президента України вимагають від британського видання BBC спростування інформації про хабар, який нібито Петро Порошенко дав Майклу Коену за організацію зустрічі з Дональдом Трампом.

"Вважаємо, що поширена відверта дезінформація є частиною фейкової кампанії по дискредитації україно-американських відносин, а також персональною атакою на президентів України і США",

- повідомила прес-служба Адміністрації Президента.

У прес-службі підкреслили, що зустріч Порошенка і Трампа в червні 2017 була організована виключно офіційними дипломатичними каналами, зокрема посольством України в Сполучених Штатах Америки.

"Оскільки в процесі підготовки цього матеріалу був проігнорований коментар про недостовірність цієї інформації, ми вимагаємо його спростування. У разі, якщо цього не станеться, залишаємо за собою право подати позов до суду",

 - зазначила прес-служба глави держави.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах