Все  |  23.05.18  |  середа
 

Під час з’ясування стосунків на Львівщині побилися священики

Бійка між двома священнослужителями відбулася майже два роки тому. Днями один з них відсудив у іншого компенсацію за побиття.

За словами мешканців села Ясенівка, конфлікти між двома місцевими священиками - Миколою та Ігорем - тривають роками. Приводом для цього стає то освячення школи, то похорон покійника, то охрещення дитини.

Одного разу суперечка між отцями переросла у бійку. Це сталося в присутності місцевого голови, якому й довелося їх розбороняти.

Потерпілий, священик УГКЦ, звернувся до суду з позовом проти свого православного колеги, отця Ігоря. Як доказ, позивач надав відеосюжет місцевих журналістів, які висвітлювали конфлікт майже дворічної давнини. На кадрах отець Микола постає з закривавленим обличчям, що, за його словами, є наслідком побиття отцем Ігорем. Після тривалої судової тяганини суд задовольнив позов потерпілого.

"На двадцять дев’ятому засіданні був вирок. То він лягав у лікарню, то адвокат замість нього. То в суд не з’являвся, то міліція доставляла",

– розповів настоятель одного з храмів у Ясенівцях Микола Мандрик.

Зрештою суд зобов’язав священика сплатити позивачеві майже 10 тисяч гривень відшкодування. Сам отець Ігор Проць провини не визнає, і, як запевнив його син, також священнослужитель, виплачувати компенсацію наміру не має.

Тим часом мешканці села обурені ворогуванням між священиками і бажають їхнього примирення. На думку релігієзнавців, ця ситуація може негативно позначитися на ставленні людей до церкви та релігії.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах