Переворот  |  20.03.18  |  вівторок
 

Володимир Рубан залишився під арештом

Сьогодні, 20-го березня, в Апеляційному суді Києва розглядали запобіжний захід для перемовника, якого звинуватили в підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, що раніше Володимира Рубана затримали на лінії розмежування на Донбасі. В автомобілі, яким він керував, силовики знайшли зброю і боєприпаси. Надалі йому пред'явили звинувачення в підготовці збройного перевороту в Києві, в якому нібито також мала намір брати участь депутат Верховної Ради Надія Савченко.

Відзначимо, що сама Савченко направила клопотання суддям про те, щоб взяти Рубана на поруки і особисто була присутня під час судового засідання.

Представники захисту Рубана наполягали на тому, що Генеральна прокуратура досі не надала чітких доказів того, що їх підзахисний готував збройний переворот в країні. Вони стверджують, що такий арсенал зброї, який знайшли в машині, повинен призначатися для групи розміром не менше 30 осіб, водночас, як у цій справі є лише один обвинувачений, три свідка і жодного співучасника.

Адвокати Рубана говорять про те, що перевезення зброї організував офіцер Головного управління розвідки України Петро Балів (позивний "Кедр").

Прокурори наполягають на винності Рубана і не радили судді віддавати його на поруки депутату Надії Савченко, тому що вона також підозрюється в співучасті в цьому злочині.

Савченко також виступила на судовому засіданні в якості свідка. Вони нагадала, що за посередництва Рубана в Україну повернулося з полону близько 800 українських бійців, а нинішня ситуація є, за її словами, "політичним конфліктом" між Рубаном та керівництвом СБУ.

Незважаючи на доводи захисту, суд залишив обвинуваченого під арештом без права сплати застави.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах