НС/кримінал  |  10.06.13  |  понеділок
 

В Україні збільшилась кількість кібершахрайств

Побільшало випадків, пов’язаних із заволодінням коштів громадян з використанням Інтернет-ресурсів або електронного доступу до банківських рахунків.

Про це повідомила ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

Причина кіберзлочинів - у довірливості громадян, - повідомляють в управлінні міліції, - спілкуючись в інтернеті чи телефоном з незнайомцями, які представляються співробітниками банків, торгових підприємств, павільйонів, люди повідомляють їм свої анкетні дані, номери сім-карток мобільних операторів, банківські та рахункові рахунки. Злочинці цю інформацію одразу використовують, знімаючи з банкоматів кошти.

Громадяни повинні одразу звернутись у відповідну банківську установу і заблокувати рахунок, та у правоохоронні органи, щоб запобігти здійсненню злочину.

Набуває поширення практика заволодіння коштами через телефон, коли зловмисники повідомляють про нещасні випадки, про участь родича у ДТП, затримання родича міліцією, представляючись працівником банку чи колекторської контори. За результатами аналізу до категорії осіб, які спілкуються з майбутніми потерпілими належать здебільшого особи, які мали судимість за аналогічні злочини, колишні працівники банків, яких було звільнено через негативні обставини.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів виявилось, що більшість злочинів через телефон здійснюють в'язні, які перебувають у місцях позбавлення волі. Причина таких злочинів - те, що зловмисник, який телефонував потерпілій особі, на час скоєння злочину перебував в іншому куточку країни і після отримання коштів зв’язок з ним відключався повністю. Інформацію про «перспективних» потерпілих злочинці отримують, відслідковуючи через інтернет номери телефонів громадян, їхні повідомлення про втрати документів, речей чи місця їх втрати.

Доволі поширеними є шахрайства, здійснені особами ромської національності. Вони виманюють ювелірні та золоті вироби, гроші, валюту, мобільні телефони. Проводять шахрайстава під виглядом зняття порчі, продажу меду, ворожіння.

Сприятиме розкриттю кримінального правопорушення своєчасне звернення громадян в міліцію і повідомлення інформації про злочинців, описи їхньої зовнішності, переміщення на автотранспорті, місця реалізації та збуту викраденого тощо

 
 

Коментарі (0) перегляди: 5037

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e