НС/кримінал  |  13.11.19  |  середа
 

«Газпром» відмовився розміщувати євробонди через НАК «Нафтогаз України»

Російський «Газпром» скасував заплановане цього тижня розміщення євробондів у швейцарських франках.

Рішення прийнято через ризик втратити гроші: претензії на ці кошти може висунути НАК «Нафтогаз України», який домагається виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нова програма бондів була повністю підготовлена, однак юристи компанії не змогли гарантувати, що, вийшовши на європейський ринок запозичень, «Газпром» не втратить кошти за вимогами «Нафтогазу».

«Випуску бондів не буде»,

– підтвердило виданню високопоставлене джерело у «Газпромі». Він уточнив, що розміщення відкладено через ризики арешту платежів за судовими претензіями «Нафтогазу».

«Газпром» може повернутися до ідеї розміщення євробондів найближчим часом, якщо настане сприятливий момент. Для цього, за даними джерел «Інтерфаксу», готові усі необхідні документи.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» за недостачу узгоджених обсягів газу для транзиту за контрактом 2009 року.

Українська компанія домоглася компенсації на суму $4,63 млрд. З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $ 2,018 млрд, «Газпром» зобов’язаний сплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд.

Згідно з рішенням арбітражу, з 1 березня 2018 року на суму боргу нараховується пеня.

«Газпром» оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів з НАК. Водночас російський монополіст зобов’язаний продовжувати транзит палива через українську ГТС до країн ЄС до завершення процедури розірвання контрактів.

28 лютого 2019 року «Нафтогаз» повідомив про початок нових стягнень з «Газпрому» в Нідерландах, Великій Британії, Швейцарії, США та Люксембурзі. Крім того, Англійський комерційний суд заборонив «Газпрому» приховувати і виводити свої активи з Нідерландів і Британії у справі щодо транзитного спору з НАК «Нафтогаз».

У липні Окружний суд Люксембургу відхилив скаргу «Газпрому» і підтвердив арешти активів на території країни.

Про це повідомляє ua.news

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах