НС/кримінал  |  22.04.19  |  понеділок
 

Які порушення відбувалися на дільницях Львівщини

На одного з порушників було відкрито кримінальне провадження.

У неділю, 21 квітня, під час другого туру виборів президента України в поліцію надійшло 47 повідомлень про порушення виборчого законодавства у Львівській області.

Про це інформують у відділі комунікації поліції Львівщини.

Близько 15:00 у поліцію надійшло повідомлення про те, що у Франківському районі Львова один із виборців проголосував двічі. Правопорушником виявився 46-річний львів’янин.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України.

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на термін від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від одного до трьох років.

Наразі проводиться досудове розслідування.

Серед порушень під час виборів були ще й такі:

  • спроба проголосувати без паспорта громадянина України;
  • спроба проголосувати по закордонному паспорту;
  • відсутність штампів на виборчих бюлетенях;
  • агітація «за» чи «проти» одного з кандидатів на посаду Президента України;
  • спроба виборця проголосувати повторно;
  • фотографування на виборчій дільниці;
  • псування бюлетенів;
  • спроба винести бюлетені за межі виборчої дільниці.

Інформацію про всі повідомлення було внесено в Журнал єдиного обліку.

ДОПОВНЕНО

Ще одним порушенням на Львівщині було те, що 18 виборчих комісій навмисне затягували підрахунок голосів для того, щоб отримати більшу зарплату.

Така інформація з’явилася на сайті громадянської мережі ОПОРА 22 квітня.

Дільничні комісії заповнювали протоколи пізно ввечері 21 квітня, але датували їх уже наступним днем. Це робиться для того, щоб отримати зарплату за два дні.

Члени ДВК отримують по 268 грн за день голосування і таку ж суму за день встановлення підсумків. Тобто якщо члени ДВК заповнюють протокол 22 квітня, то вони отримають по 538 грн.

Такі порушення було зафіксовано на семи дільницях Жидачівського району, по три таких порушення – на дільницях Стрийського та Яворівського районів, два порушення – у Жовківському районі, по одному порушенню – у Городоцькому та Кам’янка-Бузькому районах.

У Львові таких порушень не було зафіксовано.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах