НС/кримінал  |  13.05.22  |  п'ятниця
 

Вирок після чотирьох років. Лікарів визнали винними у смерті 12-річного Ромчика Кулака

Хлопчик помер через невчасно встановлений діагноз. Лікарі не визнають своєї провини

Суд тривалістю у майже 5 років нарешті закінчився. Сьогодні, 12 травня, у справі смерті 12-річного Ромчика Кулака суддя нарешті оголосив вирок. Двох підозрюваних лікарів Жидачівської центральної районної лікарні – інфекціоністку Ганну Чущак та хірурга Юрія Михайлюка – визнали винними.

Вироки лікарям
Яке покарання чекає на інфекціоністку

Інфекціоністці Ганні Чущак присудили 2 роки ув’язнення через те, що виконала свої професійні обов’язки неналежним чином. Тобто недбало поставилась до 12-річного Ромчика Кулака, що призвело до його смерті. Проте, враховуючи, що Ганні Чущак вже 78 років, покарання буде іншим.

“На підставі Статті 75 КК України, звільнити Чущак від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним строком 1 рік. Поклавши на неї обов’язки періодично з’являтися для реєстрації до повноважного органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця свого випробування”,

– зачитав вирок Андрій Головатий, суддя Миколаївського районного суду у Львівській області.

Ганна Чущак із таким рішенням не згідна. І продовжує наполягати на тому, що на лаві підсудних повинна була сидіти лікуюча лікарка Ромчика – пані Брегман.

“Я не винувата. Я свої обов’язки виконала. На все це є брехня. Чому Брегман не тут? То я повинна була бути свідком. А Брегман повинна була сидіти на моєму місці. Тому, що вона лікуючий лікар. Але в нас законів нема, дорогенькі”,

– сказала після оголошення вироку Ганна Чущак.

Яке покарання чекає на хірурга

Іншому обвинуваченому, хірургу тієї ж лікарні – Юрію Михайлюку присудили три роки. Також упродовж такого часу він не має права працювати за професією. Та все це не вступить в дію, адже чоловік потрапляє під амністію. На його утриманні двоє батьків похилого віку, для них він є єдиним годувальником. Із рішенням феміди Юрій Михайлюк – не згоден, планує оскаржувати його в апеляційному суді.

“Причина смерті дитини до кінця не встановлена. Якщо заворот – то це можна прооперувати, якщо тромбоз то смертність становить 100%. Тому нашої вини там немає. Це стан,  який наступив”,

– сказав Юрій Михайлюк.

Реакція батьків на вирок

Спокійніше тепер і батькам Ромчика. Його тато Володимир Кулак ще з першого дня цього судового процесу казав, що для нього важливе не покарання, а якісні зміни в медицині. Хоче, аби більше нікому не довелося пережити те, що йому та дружині.

“Я зможу щиро колись подивитися у вічності своєму сину в очі, що я не кинув це просто так. Бо ми всі, хто народилися, маємо зробити цей світ кращим. Звичайно, ціною смерті сина. Але і я, і мій син залишили світлий слід на цій землі”,

– підсумував Володимир Кулак.

А ще додав, до зустрічі в апеляційному суді готовий. Каже, обвинувачені мають на це право. Проте, вірить: якщо справи таки дійде до апеляції, то там теж лікарів визнають винними.

Нагадаємо, у 2017-му 12-річний Ромчик відпочивав на канікулах у бабусі. Йому стало погано, після чого Ромчика госпіталізували до Жидачівської районної лікарні. Там дитині зробилося ще гірше і його забрали у Львівський ОХМАТДИТ. Після кількох операцій хлопчик помер. Причина смерті – заворот кишок.

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e