НС/кримінал  |  26.09.18  |  середа
 

ЗМІ дізналися справжнє ім'я підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Британська влада офіційно не коментує нові результати розслідування, проте достовірність ідентифікації особистості Боширова не викликає сумнівів.

Видання Bellingcat і The Insider у спільному розслідуванні стверджують, що "Руслан Боширов", якого підозрюють в замаху на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері, виявився полковником ГРУ Анатолієм Чепигою.

Про це передає ВВС, якому вдалося підтвердити інформацію, вивчивши кілька російських баз даних, отриманих від анонімних джерел.

За інформацією Insider, 39-річний Анатолій Чепига народився в селі Миколаївка Амурської області. У 2001 році він отримав черговий паспорт, при чому видав його Далекосхідний військовий інститут. У якості місця проживання він вказав адресу військової частини в Хабаровському краї - у ньому розміщувався загін спеціального призначення однієї з бригад ГРУ. Бійці бригади брали активну участь у першій та другій чеченських війнах. У 2003 році Чепига отримав наступний паспорт, якого немає в переліку недійсних документів.

Приблизно знаючи вік "Боширова", The Insider та Bellingcat продивилися фотографії випускників 2001-2003 років. На одній з них, зробленій у Чечні, їм вдалося виявити людину, яка нагадує "Боширова".

Відомо, що уряд Британії звинуватив росіян Олександра Петрова і Руслана Боширова у скоєнні нападу. Їх назвали співробітниками російської військової розвідки - ГРУ.

Росія відкидає обвинувачення. Президент Росії Володимир Путін заявив, що підозрювані є цивільними.

Нагадаємо, 4 березня Сергія Скрипаля та його дочку знайшли непритомними на лавці у міському парку в центрі Солсбері. До цього вони заходили у місцевий паб The Mill та пообідали в мережевій піцерії Zizzi.

Британська влада заявила, що Сергій та Юлія Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах