НС/кримінал  |  08.03.22  |  вівторок
 

Євросоюз визнав режим Лукашенка співагресором у війні проти України

Європейський Союз виступив з вимогою до Росії «негайно припинити свої військові дії.

У Європейському Союзі розглядають режим Лукашенка як співагресора у війні, яку веде Росія проти України. Там також закликали Білорусь не сприяти російській агресії та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Таку заяву ЄС сьогодні оголосили під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

«Повномасштабна війна президента Путіна проти України є грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН і підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність»,

– сказано в заяві.

У ній також зазначено, що історична резолюція Генасамблеї ООН минулого тижня показала, що міжнародне співтовариство єдино виступає проти російської загарбницької війни.

«Росія, за участю режиму Лукашенка в Білорусі як співагресора, несе повну відповідальність за жертви серед людей, поранення та руйнування»,

– наголосили в ЄС.

Разом із тим Євросоюз виступив з вимогою до Росії «негайно припинити свої військові дії, вивести всі свої війська з усієї території України та повністю поважати територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України у межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод».

Також Росія «повинна припинити свою кампанію дезінформації та кібератак.

«Ми також повторюємо наш заклик до Білорусі не сприяти російській агресії та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань. ЄС рішуче підтримує невід’ємне право України на самооборону, а також зусилля українських Збройних сил із захисту територіальної цілісності і населення України відповідно до статті 51 Статуту ООН»,

– сказано в заяві.

Нагадаємо, що президент Польщі Анджей Дуда висловив упевненість, що російська «тактика» ведення війни проти України з обстрілами будинків і вбивствами мирних мешканців не принесе Володимиру Путіну бажаного результату та не зломить опір агресору.

Прессекретарка російського опозиціонера Олексія Навального Кіра Ярмиш записала відеозвернення до жінок Росії та закликала 8-го березня виходити у своїх містах на антивоєнні акції.

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e