НС/кримінал  |  06.07.13  |  субота
 

В Пакистані повернули смертну кару

Новий уряд Пакистану заявив, що не планує продовжувати дію мораторію на смертну кару, який ввели в країні ще в 2008 році.

Термін дії заборони закінчився 30 червня. Правоцентристський уряд, керівником якого є Наваз Шаріф, вважає, що рішення повернути найвищу міру покарання є частиною плану стримування росту злочинності.

Це оголошення зробили незадовго після того, як біля гори Нанга-Парбат на півночі країни терористи розстріляли альпіністів, які приїхали підкорювати восьмитисячник. Бойовики жорстоко вбили 10 іноземців, серед яких було троє спортсменів з Харкова.

Як повідомив офіційний представник МВС Пакистану Умер Хамід, більше 400 ув’язнених злочинців можуть стратити після такого рішення уряду. Він наголосив, що вбивць та терористів милувати не будуть, але жінки та люди похилого віку можуть сподіватись на поблажливість.

Правозахисники з Amnesty International оскаржила такі цифри. За їхньою версією в Пакистані на 8000 в’язнів очікує смертна кара. Окрім того, в організації наголошують на небезпеці того, що в результаті скасування заборони на покарання смертю можуть стратити невинних людей.

Додамо, звичним способом здійснення смертної кари в Пакистані є повішення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах