НС/кримінал  |  23.11.21  |  вівторок
 

СБУ затримала миколаївця за підозрою у державній зраді

Житель Миколаєва, який раніше працював на одному з вітчизняних оборонних підприємств, за версією слідства, намагався продати дані секретного проєкту у сфері військового кораблебудування. Інформацію з обмеженим доступом чоловік оцінив у 2 млн доларів.

Інформацію підтвердила речниця Головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області Ольга Супрун. За її словами, обманом чоловік отримав від свого колишнього колеги важливу частину проєкту, над яким він працював.

"Контррозвідники задокументували одержання кількох "авансів" від іноземців у розмірі 7 тис. доларів. Співробітники СБУ викрили чоловіка у червні 2021 року під час передачі 243 тис. доларів за частину оборонних відомостей",

― розповіла Ольга Супрун.

Під час обшуків за місцем проживання чоловіка силовики вилучили документи та комп’ютерну техніку. За словами Ольги Супрун, до дослідження вилучених матеріалів залучили представників Міністерства оборони.

"Було визначено, що саме ці матеріали містять державну таємницю, а її розголошення може зашкодити обороноздатності держави, її економічним та інформаційним інтересам",

― розповіла Ольга Супрун.

Чоловікові повідомили про підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такого.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах