НС/кримінал  |  19.04.18  |  четвер
 

У сімферопольському СІЗО померли двоє кримських татар

Про ці події немає ніякої інформації на офіційних сайтах Слідчого комітету РФ, прокуратури РФ, ФСВП РФ.

У квітні в СІЗО-1 м. Сімферополь, що контролюється окупаційною владою РФ, неприродною смертю померли щонайменше чотири людини, двоє з них - кримські татари.

Про це інформує Кримська правозахисна група (КПГ).

"КПГ має інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними Сервер Білялов (69 років) і Олег Гончаров (46 років). 12 квітня в штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповник. 13 квітня в камері номер 8, куди поміщають новоприбулих, в так званому карантині, з перерізаним горлом було знайдено 39-річного Іслама Іскерова, доставленого в СІЗО Сімферополя з Джанкоя",

- йдеться в повідомленні.

За словами правозахисників, цю інформацію підтверджують кілька незалежних одне від одного джерел.

КПГ не має достовірних даних про те, що саме послужило причиною смерті цих людей. Але версії про самогубство вважає малопереконливими.

"За наявними у КПГ відомостями, Сервер Білялов найближчим часом очікував на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання через нові обставини у справі. Не зрозуміло, що могло спонукати перерізати собі горло Іслама Іскерова, звинуваченого в крадіжці по ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за якою - два роки позбавлення волі, а мінімальне - штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян?"

- пише видання.

Інформація про ці події відсутня на офіційних сайтах Слідчого Комітету РФ, Прокуратури РФ, ФСВП РФ.

Експерти КПГ підкреслюють, що за міжнародними стандартами, окупуюча держава несе відповідальність за життя цивільних осіб, які перебувають під її заступництвом.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...