НС/кримінал  |  14.09.18  |  п'ятниця
 

У Нідерландах затримали двох російських шпигунів

У цьому році навесні в Нідерландах були затримані двоє російських розвідники, котрі мали намір проникнути в комп'ютерну мережу хімічної лабораторії.

Російські шпигуни, прямуючи в лабораторію швейцарського міста Шпіц, були затримані на місці. Хімічна лабораторія займається також розслідуваннями отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та використання хімічної зброї в Сирії.

Про це повідомляє місцеве видання NRC.

Розвідники мали при собі обладнання для проникнення в комп'ютерну мережу лабораторії. За даними видання, затримані є співробітниками ГРУ Росії.

Розвідувальна служба Швейцарії підтверджує затримання двох росіян в Гаазі і видворення їх з країни. Вони підозрюються в шпигунській діяльності в Швейцарії. Також є встановлення особи шпигунів.

У прокуратурі Берна, як пише видання, повідомили, що з березня 2017 року у Швейцарії ведеться розслідування проти двох розвідників, заарештованих в Гаазі.

Скрипаля і його дочку Юлію отруїли нервово-паралітичним агентом "Новачок" в березні 2018 року в британському Солсбері. Жінку виписали з лікарні в квітні, а колишнього шпигуна - в травні.

Лондон стверджує, що "Новачок" розробили в Росії. У Москві цю інформацію заперечують.

5 вересня стали відомі імена підозрюваних у нападі на Скрипалів Їх назвали в прокуратурі Британії. Ними є росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. За повідомленням британського прем'єр-міністра Терези Мей, вони є офіцерами Головного розвідувального управління РФ.

13 вересня Боширов і Петров виступили з інтерв'ю на каналі Russia Today. Вони підтвердили головному редактору каналу Маргариті Сімоньян, що це їх справжні імена. Також чоловіки повідомили, що знаходяться в Солсбері з туристичною метою і не є співробітниками Головного розвідуправління Генштабу РФ.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах