НС/кримінал  |  14.12.18  |  п'ятниця
 

У Львові викрито комерсантів, які копіювали військові бази даних

За допомогою російських програм зловмисники викрадали українські військові бази даних, які ставали доступними для країни-агресора.

У Львові співробітники Служби безпеки України викрили комерсантів, які копіювали військові бази даних через російські сервери.

Комерційна структура за допомогою забороненого забезпечення «Парус» та «Афіна», внесених до санкційних списків відповідно до Указу Президента, заволоділа базами даних і масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам на Львівщині.

Про це повідомили в СБУ у Львівській області.

Оперативники спецслужби встановили, що комерсанти легально обслуговували програмне забезпечення цих установ. Однак під час виконання робіт вони встановлювали заборонені програми для копіювання інформації. Використання цих шкідливих програм давало змогу зловмисникам несанкціоновано отримати доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем у понад ста державних і військових установ, підприємств та організацій.

Під час санкціонованих слідчо-розшукових дій правоохоронці виявили в комерсантів викрадені бази даних, які належать військовим частинам і державним установам регіону. Встановлено, що копіювання масивів даних відбувалося через програмні засоби віддаленого керування комп'ютером «teamviewer».

Зважаючи на те, що програмне забезпечення «Парус» та «Афіни» поширюється та оновлюється зі серверів, які територіально розташовані в Росії, через дії зловмисників створено передумови для витоку інформації з обмеженим доступом. Викрадені, за допомогою російських програм, бази даних є доступними для країни-агресора та можуть бути використані на шкоду національній безпеці держави.

Наразі тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області в межах розпочатого кримінального провадження за статтею 359 Кримінального кодексу України. Перевіряють версію щодо передачі незаконно скопійованих даних до російських спецслужб.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...