НС/кримінал  |  27.04.18  |  п'ятниця
 

У Львові Кіберполіція викрила 20-річного хакера

Студент створював та продавав шкідливе програмне забезпечення, інформує відділ комунікації поліції у Львівській області.

Відомство встановило, що, застосовуючи відповідні технічні навички, зловмисник створив вірусну програму, призначену, зокрема, для викрадення інформації з браузерів та запису всіх натискань клавіатури.

"Спеціалісти з кіберполіції провели попередній аналіз зразку шкідливого програмного забезпечення та встановили: програма написана на мові C++ під операційні системи Windows (95/98/хр/Віста/7). Шкідливе програмне забезпечення (ШПЗ) мало вбудований клавіатурний шпигун. Він записував усі натискання символів на клавіатурі та при натисканні 350 символів відправляв ці дані на запрограмовану електронну скриньку. Також він сканував директорії, які містять налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів та відправляв їх на ту саму електронну скриньку чи ftp сервер",

– повідомили в Кіберполіції.

Анонімізацію своїх дій хакер здйснював через використання ТOR та VPN, а також ІР-адрес університету, де навчався хлопець. Усі грошові розрахунки проводилися через електронні гаманці. За використання шкідливого програмного забезпечення кожен з користувачів щомісячно сплачував 5 доларів США.

У зловмисника вилучили комп’ютер та банківську картку.

Під час попереднього огляду на ноутбуці хакера спеціалісти Управління інформаційних технологій та програмування виявили переписки з покупцями та програмний код ШПЗ з примірниками. Техніку скерували на експертизу. На основі її результатів вирішуватиметься питання оголошення про підозру студентові.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...