НС/кримінал  |  02.12.19  |  понеділок
 

У Львові депутату-наркоторговцю обрали запобіжний захід

Загальна сума застави організаторам та учасникам викритого синдикату наркоторговців, серед яких був чинний депутат ОТГ, склала понад 266 мільйонів гривень. Про це повідомляє Управління стратегічних розслідувань у Львівській області.

Галицький районний суд міста Львова обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою усім затриманим, причетних до виготовлення та збуту наркотиків як на території країни, так і за її межами. Також суд визначив розміри застави, у разі внесення якої учасники "синдикату" можуть вийти на волю.

Організаторам наркобізнесу — двом мешканцям Львівської області, один із яких є чинним депутатом об’єднаної територіальної громади та головою комісії з питань культури, освіти та спорту, суд обрав міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з правом внесення застави у розмірі 20,7 мільйона гривень кожному. Ще тринадцятьох осіб суд арештував з правом внесення застави в розмірі 15 мільйонів гривень та трьох осіб залишив під вартою, із можливістю унесення застави в розмірі 10 мільйонів гривень.

Нагадаємо, минулого тижня правоохоронці затримали учасників злочинної організації, які займались виготовленням та розповсюдженням важких наркотиків не території України, Молдови та Білорусі. За попередніми підрахунками, групою реалізовано наркотичних засобів та психотропних речовин майже на 21 мільйон гривень.

Правоохоронці встановили місця знаходження п’ятьох нарколабораторій на території Львівської та Черкаської областей, потужності яких дозволяли у промислових масштабах виготовляти "товар". Збували наркотичні засоби та психотропні речовини як в обласних та найбільших районних центрах України (разом 106 населених пунктів), так і за її межі – на території Молдови та Білорусі. Для збуту частини виготовленої продукції, прийому та оплати замовлень, зловмисники використовували інтернет-магазин. Оплата замовлення здійснювалася через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти. Загалом функціонування наркобізнесу забезпечували понад 50 осіб — мешканці Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей.

Впродовж 26-27 листопада правоохоронці провели масштабну спецоперацію для припинення діяльності наркосиндикату із затриманням його лідерів і найактивніших учасників, у якій були залучені майже півтисячі правоохоронців: оперативники Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Департаменту стратегічних розслідувань, Департаменту внутрішньої безпеки, слідчі поліції Львівщини, працівники прокуратури Львівщини, спецпризначенці КОРД та полків поліції особливого призначення різних областей України.

У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу було затримано 19 учасників злочинної групи, яким повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації, ч. 2, 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Діяльність нарколабораторій була припинена, вилучено понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, вартість яких склала понад 25 мільйонів гривень

Про це повідомляє lviv.sq

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах