НС/кримінал  |  19.03.19  |  вівторок
 

Театр "Ла Скала" поверне Саудівській Аравії 3 мільйони євро

Опера "Ла Скала» в італійському Мілані відмовилась від спонсорського контракту Саудівській Аравії та поверне 3 мільйони євро через скандал навколо вбивства журналіста Хашоггі.

До такого рішення спонукав тиск громадськості та окремих політиків, котрі співпрацю з країною, де порушуються права людини, вважають недоречною. Перш за все це пов'язано зі вбивством журналіста Джамаля Хашоггі в Саудівському консульстві у Стамбулі.

Про це пише ВВС.

Частиною угоди про співпрацю опери "Ла Скала" є 3 мільйони євро, які вона вже отримала. Крім того, протягом п'яти років Міністерство культури Саудівської Аравії мало переказати 15 мільйонів. Перераховані кошти, що мали іти на розвиток опери, були розраховані і на умову, що в раді директорів одне місце займе представник Саудівської Аравії.

Про відмову від домовленостей оголосив президент театру і мер Мілана Джузеппе Сала.

На початку березня директор "Ла Скали" Александер Перейра підтвердив, що веде переговори про фінансування з саудівським урядом і нафтовою компанією Aramco. Ця інформація викликала гучний резонанс та розбіжності в італійському суспільстві на тлі вбивства в Туреччині саудівського журналіста і громадського діяча Джамаля Хашоггі.

У понеділок, 18 березня, Джузеппе Сала заявив, що рада директорів театру одноголосно вирішила відмовитися від угоди з Ер-Ріяд, зазначивши, що в договорі не були позначені цілі, на які передбачалося витрачати саудівські гроші.

У Саудівській Аравії цю ситуацію ще не коментували.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах