НС/кримінал  |  25.02.21  |  четвер
 

Справа ПриватБанку: суд залишив Яценка під вартою

Вищий антикорупційний суд обрав експершому заступнику голови правління ПриватБанку Володимиру Яценку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Джерело: засідання ВАКС

Деталі: Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою попередньо діятиме до 22 квітня 2021 року включно. Альтернативою арешту суд визначив заставу у розмірі 52 мільйонів 210 тисяч гривень. Прокурори вимагали для нього заставу в розмірі 137 мільйонів.

Адвокати запевняли, що Яценко вилетів з Дніпра у Відень на плановий огляд у лікаря, але не назвали діагноз. За їхніми словами, довідка була видана австрійським лікарем ще 2 лютого. Яценко нібито планував повернутися до України, оскільки 25 лютого він з дружиною та дітьми мав летіти на відпочинок на Мальдіви – захист надав квитки і ваучери на відпочинок, який мав тривати до 13 березня. Усе це, за словами адвоката, "повністю розструктовує твердження прокурорів про те, що Яценко хотів втекти з України".

Поїздка до лікаря у Відні, зазначається, мала бути дванадцятою протягом останніх років.

Адвокати долучили до скарги про затримання Яценка новину на "Українській правді", опублікована 22 лютого о 14:13, а у протоколі час затримання вказаний 14:25: "Журналісти уже розміщували фотографії про затримання раніше, ніж час, зазначений у протоколі".

Адвокати наголошують, що "літаки так швидко не замовляються", тобто, політ на 22 лютого замовили днем раніше. Сам Яценко наголосив, що від початку карантину завжди користувався лише орендованими літаками і це не виняток: "Тобто, вважати, що детектив підписав 22 повідомлення (про підозру – ред.), Яценку стало відомо, і він одразу сів у літак – таке неможливо взагалі".

Захист апелював, що Яценку 51 рік, в нього є певні хвороби серця і є документи з діагнозом, тому зазначали, що він знаходиться в групі ризику через COVID-19 і тримання в ізоляторі створить додаткові ризики.

Передісторія:

У понеділок в аеропорту "Бориспіль", що під Києвом, посадили літак, на якому хотів втекти з країни експерший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко.
Його підозрюють у привласненні майна.
Колишні топменеджери націоналізованого ПриватБанку, які живуть в Австрії та Швейцарії, постійно приїжджають в Україну. Зокрема, Яценко мандрує маршрутом Женева-Відень-Україна.
Яценко летів з України до Австрії на літаку компанії Коломойського "Роза Вітрів".
На початку 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екстопменеджерів та ексакціонерів ПриватБанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є і Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
Офіс генпрокурора розслідуватиме витік інформації про підозру Яценку.

Про це повідомляє pravda

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах