НС/кримінал  |  16.07.19  |  вівторок
 

СБУ провела величезну антихакерську операцію

Служба безпеки спільно з партнерами зі Сполучених Штатів та Великої Британії припинили діяльність потужного хакерського угрупування.

Про це під час брифінгу повідомив т.в.о. голови СБУ Іван Баканов.

Спецслужбовці з'ясували, що учасники угруповання з 2007 року на території України організували та надавали віртуальні послуги хакерам та іншим злочинцям. Зловмисники використовували Dark Net.

СБУ встановила, що організатор угруповання громадянин України, який ретельно приховував місце знаходження свого обладнання від правоохоронців та спецслужб в усьому світі. Лише в США стосовно цього громадянина висунуто обвинувачень на 50 років увʼязнення.

На сьогодні угруповання нараховує близько десяти учасників та десятки посібників та посередників у низці країн по всьому світу, а також тисячі клієнтів.

"Вони занепокоєні тим, що у руках спецслужб опинилися сотні терабайтів даних, які можуть стати доказами у сотні кримінальних справ у всьому світі. За нашими оцінками мова може йти про 40% російськомовного сегменту Dark Net",

– зазначив голова СБУ.

Вже кілька днів серед тих, хто не лише чув, але й користувався Dark Net, вирує паніка і намагання зв’язатися з організаторами "абузостійкого" хостингу, який СБУ нещодавно нейтралізувала в Одесі.

"Оскільки було припинено діяльність сотні, а можливо тисячі, протиправних посягань у мережі Інтернет на громадян України, США, Японії та Європи, їх органи влади та управління, об’єкти критичної інфраструктури",

– уточнив Іван Баканов.

Про це повідомляє Depo.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах