НС/кримінал  |  17.04.19  |  середа
 

Самогубство через хабарі: як президент Перу уникнув покарання

Колишній президент Перу Алан Гарсія вистрелив собі в голову, коли до нього прибули поліціянти, щоб арештувати.

Про це повідомляє телеканал Telesur.

У середу, 17 квітня, екс-гарант Перу Алан Гарсія зчинив акт самогубства, коли у його дім у Лімі вранці прийшли правоохоронці, щоб затримати чиновника в рамках розслідування справ щодо корупції.

На прес-конференції міністр внутрішніх справ Перу Карлос Моран повідомив, що після прибуття поліціянтів Гарсія увійшов до своєї кімнати, щоб нібито викликати адвоката. Кілька секунд потому пролунав постріл. 69-річного екс-президента госпіталізували в критичному стані.

Згідно з медичними даними, Гарсія переніс три зупинки дихання під час операції. Врятувати життя політика лікарям не вдалось.

Зазначається, що поліція Перу отримала ордер на арешт Гарсії терміном на десять днів у справі відмивання грошей і змові з обтяжувальними обставинами. Колишнього гаранта запідозрили в отриманні хабарів від бразильської компанії Odebrecht під час другого терміну його правління. У 2016 році компанія визнала, що 2014 року заплатила Перу хабарів на 29 мільйонів доларів, щоб отримати вигідні контракти.

Гарсія заперечував звинувачення та заявляв про політичні переслідування. У листопаді 2018 року він попросив політпритулку в посольстві Уругваю, що в Лімі, проте йому відмовили.

Алан Гарсія обіймав посаду президента з 1985 по 1990 та з 2006 по 2011 роки. Він чотири рази був лідером партії «Американський народно-революційний альянс», від якої балотувався в президенти.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах