НС/кримінал  |  13.11.19  |  середа
 

Російські тюремники відправили кримця Салієва у карцер

На Росії кримськотатарського політв'язня Салієва відправили в карцер.

Фігуранта "справи про так званий тероризмі" (Бахчисарайська група) Сейрана Салієва на 5 діб помістили в карцер в СІЗО Ростова-на-Дону на Росії, повідомив адвокат Еміль Курбедінов. "11 листопада 2019 року Сейран Салієв був поміщений в карцер. Все це сталося через те, що під час обшуку в камері у нього забрали наручний годинник і обіцяли повернути. Не повернули. А для мусульман, які читають п'ятикратну молитву, орієнтуватися в часі вкрай важливо, щоб не пропустити намаз. В знак протесту, наполягаючи на тому, щоб годинник віддали, він не зайшов по перерахунку в камеру і ось за це отримав 5 діб карцеру", – розповів адвокат.

Довідково. У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю. Це – Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяев і Ернес Аметов. ФСБ інкримінує їм участь в забороненої в Росії і включеному нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір". Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих "терористичними".

Нагадаємо, дружина арештованого окупантами фігуранта Бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" Муміне Салієва повідомила, що у кримських татар достатньо сил для опору окупантам.

Про це повідомляє krym.depo.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах