НС/кримінал  |  24.01.20  |  п'ятниця
 

[REUTERS] Детальніше про вірус в Китаї

Китай посилив заходи щодо стримування вірусу, який убив 26 людей та заразив понад 800, призупинивши громадський транспорт у 10 містах, закривши храми на Новий рік.

Тижневий відпочинок розпочався у п’ятницю, викликаючи побоювання, що рівень зараження може прискоритись, оскільки сотні мільйонів людей їдуть додому та закордон у звичайну святкову пору року.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила новий коронавірус надзвичайною ситуацією для Китаю, але не припинила заявляти про епідемію, що викликає міжнародне занепокоєння.

Хоча більшість випадків і всі випадки смерті були в Китаї, вірус виявлено в Таїланді, В'єтнамі, Сінгапурі, Японії, Південній Кореї, Тайвані та США. Очевидно, що у Британії також були випадки, заявив представник охорони здоров'я.

Нещодавно виявлений коронавірус створив тривогу, оскільки зарано знати, наскільки це небезпечно та як легко поширюється між людьми.

Симптоми включають підвищення температури, утруднене дихання і кашель.

Більшість смертельних випадків були з людьми похилого віку.

Випадки, ймовірно, продовжуватимуться в Китаї, але оцінювати ступінь тяжкості вірусу ще занадто рано,- заявив представник ВООЗ у п'ятницю.

Станом на четвер, там було 830 підтверджених випадків, а 26 людей померли, повідомила Національна комісія з охорони здоров’я Китаю.

В Ухані, де почався спалах минулого місяця, в аптеках закінчувалося постачання ліків, а лікарні були заповнені пацієнтами, які очікували на медичну допомогу.

"Стільки новин, стільки даних, кожні 10 хвилин відбувається оновлення, це лякає, особливо для таких людей, як ми в районі, що сильно постраждав",

- сказала телефоном Reuters жителька міста Лілі Джин, 30 років.

Більше обмеження

Хоча в містах по всій країні вже встановлені обмеження для стримування спалаху, Китай вживатиме жорсткіші та більш цілеспрямовані заходи, повідомляє державне телебачення із посиланням на державну раду та кабінет міністрів, які засідають у п’ятницю, але не надають більше деталей.

"Поширення вірусу не було припинено ... Місцева влада повинна брати на себе більше відповідальності та мати сильніше почуття терміновості",

- заявив державний мовник CCTV.

Більшість випадків були у Вухані, де, як вважають, вірус виник на ринку, який незаконно торгував дикою природою. Попередні дослідження припустили, що він перейшов на людей від змій.

Місто з 11 мільйонами людей та сусіднє Хуангган, місто, що нараховує близько 7 мільйонів, опинилися у віртуальному замиканні.

Майже всі рейси в аеропорту Ухань були скасовані, а аеропорти у всьому світі посилили обстеження пасажирів з Китаю.

Контрольно-пропускні пункти перекрили основні дороги, що ведуть за місто, а поліція перевірила вхідні транспортні засоби на диких тварин.

Ухань поспішав побудувати лікарню на 1000 ліжок для інфікованих до понеділка, повідомляє офіційний щоденник Changjiang.

Близько 10 людей вийшли з швидкісного поїзда, який заїхав у Вухань в п’ятницю вдень, але ніхто не сідав до того, як він відновив свою подорож. Хоча він там і зупинився, Вухана зняли з розкладу поїзда.

«Який у мене вибір? Це китайський Новий рік. Ми повинні бачити свою сім'ю ", - сказав чоловік, виходячи з поїзда, який представився Ху.

ВООЗ сказала в четвер, що "трохи зарано" визначити спалах надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що викликає міжнародний інтерес, що вимагатиме від країн посилити свою реакцію.

Деякі експерти вважають, що вірус не такий небезпечний, як той, що спричинив спалах важкого гострого дихального синдрому 2002-03 рр., який також розпочався в Китаї і померло майже 800 людей, або той, що спричинив Близькосхідний дихальний синдром, який вбив понад 700 осіб з 2012 року.

Невідома вакцина чи певне лікування

«Зараз проводиться деяка робота, і зараз проводяться випробування на MERS (вакцини). І ми можемо подивитися на якийсь момент, чи матимуть ці методи лікування та вакцини певний вплив на цей новий коронавірус »,

- заявив у п’ятницю речник ВООЗ Тарік Ясаревич.

Gilead Sciences Inc заявила, що оцінює, чи може бути використане його експериментальне лікування. Тим часом три дослідницькі групи розпочали роботу над вакцинами, повідомляє Коаліція інновацій з підготовки епідемії.

Тим часом влада Китаю ввела обмеження на рух та збори, щоб спробувати перешкодити розповсюдженню вірусу, а людям порадили уникати натовпу.

Деякі ділянки Великої стіни під Пекіном будуть закриті з суботи, повідомляють державні ЗМІ.

Деякі храми також закрилися, зокрема храм Лами в Пекіні, де люди роблять пропозиції на новий рік, також був закритий, як і Заборонене місто, найвідоміша туристична визначна пам'ятка столиці.

Шанхайський Діснейленд закриється з суботи. 

Про це повідомляє reuters

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах