НС/кримінал  |  05.04.22  |  вівторок
 

На Тернопільщині через уламки ворожої ракети стався витік хімікатів

На Тернопільщині через падіння уламків ворожої крилатої ракети вночі 5 квітня пошкоджено 6 резервуарів з органічними добривами. У результаті стався витік хімікатів.

Про це повідомила Тернопільська обласна державна адміністрація.

Так, вночі у Кременецькому районі Тернопільщини українська ППО збита крилату ракету. Її уламки пошкодили 6 резервуарів з органічними добривами, внаслідок чого відбувся витік хімікатів, основною складовою яких є аміак. Витік вдалося ліквідувати вже через декілька годин. Фахівці Тернопільського лабораторного центру періодично обстежують навколишнє середовище.

Водночас відбулося забруднення води у річці Іква. Жителям населених пунктів поблизу річки рекомендують обмежити вживання води з криниць. У населені пункти доставляють питну воду.
Голова Тернопільської ОДА Володимир Труш також зазначив, що атаку на Тернопільщину було здійснено о 23:30 у понеділок. Уламки впали на склад мінеральних добрив і пошкодили шість резервуарів.

“Станом на ранок заміри не показали збільшення рівня шкідливих речовин. Однак повторні проби виявили перевищення рівня аміаку у ґрунті та річці Іква”,

– повідомив він.

За його словами, екологічні наслідки не є критичним. Протягом трьох-чотирьох днів ситуація стабілізується.

Нагадаємо, що 3 квітня Тернопіль уперше від початку вторгнення потрапив під ракетний удар ворога.

 

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e