НС/кримінал  |  15.10.19  |  вівторок
 

У Львові сперечаються, де обстежувати водіїв-наркоманів

Активісти вимагають відновити наркологічний кабінет на вул. Науковій, 49 у Львові, а медики вважають проблему надуманою.

Сьогодні з цього приводу виникла дискусія між чиновниками і громадськими активістам під час апаратної наради в Департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. 

Зі слів голови ГО «Закон. Порядок. Достаток» Юрія Черги, кабінет нарколога на вул. Науковій, 49 був філією «Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень», і свого часу лікар мав тут всі умови для належного обстеження водіїв на вміст наркотичних речовин у крові. Однак, кабінет закрили. А сам наркологічний центр теж з невідомої причини викреслили з переліку закладів, які можуть обстежувати водіїв. Натомість ці функції віддали звичайним міським лікарням, які працюють цілодобово.

«Ірина Микичак просто переклала ці обов’язки на лікарні, де немає відповідних умов для обстеження, – вважає Ю. Черга. – Це створює багато незручностей і проблем. Нерідко виникає ситуація, коли поліція доставляє водія на перевірку у Лікарню швидкої допомоги на вул. Миколайчука, а там приймає черговий лікар, який не є наркологом за фахом. Додайте, що за законом водія треба обстежити впродовж двох годин від моменту затримання, а в лікарні можуть потребувати допомоги інші пацієнти, які потрапили у ДТП чи мають загрозу життю. То кого лікар прийме в першу чергу? Як результат, потім виникають проблеми в суді, коли свідчення терапевта не хочуть брати до уваги або ж обстеження виявляється протермінованим на кілька хвилин чи годин».

У медиків своя думка з цього приводу. Зокрема, головний лікар Львівського наркологічного диспансеру Мирослава Кабанчик вважає, що питання щодо обстеження водіїв слід вирішувати в інший спосіб.

«Наркологічний кабінет на вул. Науковій закрили, бо виникли проблеми з орендою, – пояснила вона. – Фактично він знаходився у прибудові до будинку, і коли будівля відійшла на баланс ОСББ, це приміщення взагалі виявилось «нічиїм». Умови там жахливі: відсутність ремонту, несправне електропроведення. Відновлювати цей кабінет – зайва витрата коштів».

Крім того, зазначає М.Кабанчик, за законом від 2009 року, обстеження водіїв не обов’язково має проводити нарколог. Це може бути навіть фельшер, якщо він пройшов відповідне навчання. Загалом, таке обстеження проводять у лікарнях, що приймають пацієнтів цілодобово, і немає проблеми для поліції впродовж двох годин довезти водія з місця ДТП до найближчої лікарні.

«Коли такі обстеження проводилися в наркодиспансері, нас звинувачували у монополізації, коли ж ці функції віддали іншим лікарням – нам дорікають, що відмовляємось від своїх прямих обов’язків»,

– зауважила лікар-нарколог.

Загалом, на її думку, проблема існуватиме, допоки у Львові не вирішать проблему цивілізовано.

«У європейських країнах існують виїзні лабораторії, – розповіла М. Кабанчик. – Фельшер чи лікар має все необхідне обладнання і разом з поліцією виїздить на місце пригоди і тут же робить всі необхідні процедури обстеження. Кілька років тому такий пілотний проект запустили у Львові. Експеримент, який тривав впродовж місяця, показав надзвичайно добрі результати. Але потім, як це завжди буває у нас, все залишилось на рівні розмов, фінансування для пересувних лабораторій не знайшли. То ж активістам було би добре скерувати свою енергію на пошук більш сучасних форм обстеження водіїв, вимагати у відповідних органів відкриття пересувних лабораторій, аніж просити відновити застарілі кабінети нарколога».

Про це повідомляє dilo.net.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах