НС/кримінал  |  05.11.18  |  понеділок
 

Правозахисники вимагають відставки генпрокурора України

Позбавити Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова посади зажадали після смерті радниці херсонського міського голови Катерини Гандзюк.

Як зазначили активісти, щонайменше сотня таких нападів на громадських діячів не розслідуються належним чином. Пов'язують це із перешкодами, які буцімто створює Генеральна прокуратура України.

«Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів та вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні»,

— заявили активісти.

Також активісти вимагають публічних звітів про вжиті заходи для встановлення та покарання винних у цьому злочині й ефективного розслідування.

“Розслідування цього вбивства, включно із встановленням його замовників, є вимогою здійснювати ефективне розслідування, яка передбачена у статті 2 Європейської конвенції з прав людини",

— наголошують у заяві.

Окрім того активісти наполягають й на якісних розслідуваннях злочинів, скоєних проти Євромайданівців.

Нагадаємо 4-го листопада в одній із Київських лікарень померла Катерина Гандзюк. На активістку 31-го липня напали облили сірчаною кислотою.

Також додамо, що від сьогодні справу щодо вбивства радниці міського голови Херсона передали до головного управління СБУ. Рішення ухвалила Генеральна прокуратура України 5 листопада.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...