НС/кримінал  |  20.11.18  |  вівторок
 

Потужний вулкан Фуего активізувався у Гватемалі

У зв'язку з виверженням вулкана Фуего у Гватемалі оголосили екстрену евакуацію. Всепоглинаюча стихія може знищити ціле місто. У зоні ризику опинилось мінімум дві тисячі осіб.

Тисячі жителів небезпечних регіонів змушені були покинути свої будинки протягом останньої доби через збільшення сили виверження.

Про це повідомляє Publinews Guatemala.

Вже оголошений найвищий рівень загрозив регіоні, а також і готуються тимчасові притулки для втікачів від природнього лиха. Мешканці восьми населених пунктів, що загалом складають коло двох тисяч осіб, заради своєї безпеки повинні виїхати у безпечне місце, що їм наполегливо рекомендували. 

Рішення про евакуацію прийматиме місцева влада. Вже мінімум три громади, згідно повідомленням, виїхали з небезпечного регіону.

Вулкан Фуего, що є одним з найактивніших, сягає 3763 метри. Він локалізується у західній частині Гватемали. Найсильніше за останні 50 років виверження вулкану сталось улітку цього року. У результаті стихії загинули 194 людини.

Передбачити, коли відбудеться виверження вулкану наразі неможливо. Але на думку вчених, це стихійне лихо спроможне знищити ціле місто. Згідно відповідним дослідженням, проведеним вченими з ETH Zurich, наслідки можуть бути катастрофічними.

Вчені відзначають, під вулканічною системою збирається магма, що переходить у новий цикл кальдери. Це може вказувати на наближення нової фази, яка закінчиться потужним виверженням. Також вчені кажуть, що відбудеться це, ймовірно, не найближчим часом.

  

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах