НС/кримінал  |  19.09.19  |  четвер
 

Поліція розслідує незаконне привласнення міської землі Григорієм Козловським

Ідеться про ділянку площею 1,29 га на вул. Липинського, 27.

 ГУ Нацполіції Львівщини розпочало розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного виведення з міської власності земельної ділянки на вулиці Липинського, 27 у Львові. Про це повідомляють Наші гроші. Львів.

Провадження відкрито за ч.1 ст.367 ККУ (службова недбалість) і внесене в єдиний реєстр досудових розслідувань 3 липня 2019 року, коли журналісти опублікували матеріал про те, як депутат ЛМР та один з найбільших забудовників Львова Григорій Козловський будує новий житловий квартал на вкраденій у міста землі.

«Землю він отримав через шахрайство з оформленням власності під час продажу майна збанкрутілого ВАТ «Львівський дослідний нафтомастилозавод». Учасники схеми придбали з аукціону невеликий фінський будинок, але пізніше, через підставні іпотечні угоди, незаконно привласнили ще й землю під ним. У такий спосіб міська ділянка стала приватною власністю Козловського»,

– пишуть Наші гроші.

Львів.У грудні 2016 року Шевченківський відділ поліції Львова вже відкривав кримінальне провадження за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей невідомими особами у договір іпотеки щодо ділянки на Липинського, 27. Але 17 березня 2017 року його закрили через «відсутність в діянні складу кримінального правопорушення».У межах нового провадження, згідно з ухвалами Франківського районного суду Львова, з початку досудового розслідування слідчі Франківського райвідділу двічі звертались до суддів з клопотаннями про доступ до документів та один раз з клопотанням про накладання арешту на ділянку. У всіх трьох випадках у клопотаннях було відмовлено.
Суддя Юлія Марків аргументувала відмову у накладенні арешту на землю тим, що для відповідного клопотання не було достатньо підстав: жодній особі не було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, жодна особа не була визнана потерпілим і жодна особа не зверталась з такою заявою.
Окрім того, слідчі не провели розслідування щодо законності дій нотаріуса, яка проводила реєстрацію права власності ділянки та учасників ТОВ «ВМпроект», що задіяне в схемі. Такого розслідування навіть не призначили.
Також, відколи розпочато досудове розслідування, не було подано цивільний позов про «витребування майна із чужого незаконного володіння», що могло б стати підставою для арешту ділянки.
Слідчим також не вдалось отримати доступ до договору іпотеки, який посвідчувала приватний нотаріус Ольга Новосад.
Зазначається, що на судові засідання із розгляду усіх трьох клопотань ані слідчі поліції, ані прокурори не з’явились. Це також вплинуло на рішення суду.

Про це повідомляє tvoemisto.tv

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах