НС/кримінал  |  17.12.18  |  понеділок
 

Поліція розповіла деталі смерті відомого львівського активіста

У неділю, 16 грудня, з'явилося повідомлення про смерть у лікарні міста Червоноград відомого активіста Ігор Коцюруба.

У поліції уже з'явилися деякі подробиці його несподіваної смерті.

Варто почати із того, що до правоохоронців зателефонували і повідомили, що це була спроба самогубства. Дзвінок зробив очевидець, однак близькі загиблого висувають версію вбивства. 

Як повідомляли у неділю, 16 грудня в поліції Львівщини, о 13:10 до них надійшов дзвінок на оперативну лінію "102" від заявника, який розповідав, що в місті Червоноград чоловік намагається накласти на себе руки. 

"Особу чоловіка встановлено – ним виявився 53-річний львів'янин – від отриманих тілесних ушкоджень він помер у лікарні",

 — йдеться повідомленні поліції.

Прізвище загиблого у повідомленні не вказали, однак речниця Нацполіції підтвердила той факт, що йшлося про смерть відомого львівського активіста Ігора Коцюрубу. 

За фактом цієї події відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) ККУ. Нагадаємо, що за цією статтею провадження відкривають навіть у випадку самогубства. У разі підтвердження факту того, що загиблий таки наклав на себе руки, провадження закривають. 

Вагомим залишається той факт, що одразу кілька давніх знайомих Ігоря Коцюруба мають припущення, їхнього товариша вбили.

"Зараз з‘являється інформація, що це може бути не раптова природня смерть. Звертаюся до Генерального прокурора України, аби він взяв справу під особистий контроль. Правда про смерть Ігоря має бути встановлена, винні - жорстко покарані. Смерть громадських активістів стає безкарним масовим явищем?",

— повідомила 17 грудня голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Андрій Салюк, що працює на посаді голови Львівського обласного осередку Українського товариства охорони пам'яток історії та культури був товаришем загиблого активіста іще з часів першої студентської Революції на граніті, після новини про смерть Коцюруба написав, що вважає це вбивством, але через годину після публікації видалив свій пост із соцмереж. 

Також інформацію про вбивство Ігора Коцюруби поширила й активістка ГО "Антикорупційна платформа" Олена Терещук. При розмові з представниками одного львівського ЗМІ вона сказала, знає про вбивство від співробітника правоохоронних органів а також одного із членів ГО "Розвитку громади",  але жодних детальніших коментарів на цю тему Олена Терещук не захотіла давати.

У лікарні міста Червоноград, підтвердили той факт, що Коцюруба поступив до них із перерізаним горлом, після чого помер у реанімаційному відділені, оскільки "рана була несумісна із життям".

Нагадаємо, що загиблий Ігор Коцюруба був відомим активістом, який брав участь іще в першій студентській Революції на граніті, потім став комендантом наметового містечка на Майдані в часи Помаранчевої революції, а згодом брав активну участь у Революції Гідності.

У 2014-му він очолював протягом певного часу "Правий сектор" у Львівській області. До 2015-го був керівником у громадських формуваннях з охорони правопорядку у Львові під назвою "Афганська сотня". Також він очолював Українську ветеранську організацію та був членом Народної Ради України.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...