НС/кримінал  |  21.01.18  |  неділя
 

Поліція Афганістану підтвердила загибель 9-ти українців

Під час нападу терористів на готель Intercontinental загинуло 14 іноземців, дев'ятеро з них - українці.

Про це повідомляє BBC.

Серед загиблих також один громадянин Греції, один - Казахстану, один німець, а також ще двоє людей, громадянство яких поки що не ідентифікували. Ще четвер загиблих були громадянами Афганістану.

Ще 10 людей внаслідок нападу зазнали поранень, серед них - четверо цивільних. Чи є серед них українці - наразі невідомо.

Кілька загиблих були працівниками афганського авіаперевізника - Kam Air, проте скільки саме - невідомо. Компанія раніше заявляла, що не має інформації про 14 своїх працівників.

Відповідальність за напад узяв на себе радикальний рух "Талібан", який уже намагався атакувати цей самий готель у 2011 році. У заяві "Талібану", яку цитує агенція AFP, йдеться, що його нападники "убили десятки іноземних загарбників і їхніх маріонеток".

Очевидець, що перебував у готелі Intercontinental у момент нападу, описав ВВС деталі того, як розгорталася трагедія. Чоловік, імені якого ми не називаємо із міркувань безпеки, розповів, що врятувався тому, що повідомив нападникам, що він - афганець. За його словами, нападники заявили, що не вбиватимуть афганців, і кричали: "Де іноземці?"

Озброєні чоловіки увійшли до готелю близько 21 вечора за місцевим часом (18:30 за Києвом) суботи. Менеджер готелю Ахмад Харіс Найаб заявив, що нападники увійшли в готель через кухню. У цей час гості готелю вечеряли.

Увійшовши до готелю, нападники почали здійснювати постріли у повітря, а потім - убили жінку, яка, як вважається, була іноземкою. Вони направили пістолети на нього, але дізнавшись, що він афганець, забрали зброю і кинулися шукати іноземців у інших приміщеннях готелю.

Облога готелю тривала близько 12 годин. Звільнити готель вдалося у неділю вранці.
Афганські сили спецпризначення уночі висадилися із гелікоптерів на дах готелю. У міністерстві внутрішніх справ Афганістану повідомили, що афганський спецназ працював спільно із західними силами безпеки.

Усі нападники - їх було троє - були вбиті. Понад 160 осіб - гостей і персоналу готелю - врятовані.

Готель Intercontinental у Кабулі перебуває у державній власності і не є частиною глобальної мережі готелів із такою ж назвою. Його часто використовують як місце для проведення весіль, конференцій і політичних зібрань.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах