НС/кримінал  |  13.09.18  |  четвер
 

Міністру інфраструктури повідомили про підозру

В Національному антикорупційному бюро оприлюднили подробиці підозри Омеляну.

Сьогодні, 13 вересня, НАБУ повідомило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. Про це сказано в повідомленні прес-служби Бюро.

Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи. Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.

Крім того, слідство встановило, що в е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн. Тоді як за час перебування на державній службі (з 2000 року і до сьогодні) Омелян отримав 2,17 млн грн офіційного доходу.

Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Натомість Володимир Омелян відкинув висунуту йому підозру. Він вважає справу сфабрикованою і такою, що не містить жодного складу злочину.

"Чи є у мене кошти? Так. Вони задекларовані і я можу пояснити походження кожного цента. Чи брав я хабарі, чи лобіював інтереси олігархів на своїй посаді, чи здійснював незаконні дії? Однозначно - ні! Бо я знаю межу своєї відповідальності перед законом і перед громадянами України",

- заявив міністр.

Як повідомив керівник САП Назар Холодницький "Укрінформу", антикорупційна прокуратура клопотатиме про обрання міністру інфраструктури Володимиру Омеляну запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 5 млн грн. І додав, що САП не вбачає підстав для затримання і арешту Омеляна.

Засідання Солом'янського районного суду столиці з обрання запобіжного заходу міністру інфраструктури Володимиру Омеляну відбудеться у п'ятницю, 14 вересня о 10:00.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах