НС/кримінал  |  16.07.16  |  субота
 

Звинувачений у заворушеннях в Туреччині заперечує свою провину

Проповідник Фетхуллаха Гюлен заявив, що вважає звинувачення Анкари в причетності до спроби перевороту в Туреччині образливими.

"Як людина, яка пережила кілька військових переворотів протягом останніх п'яти десятиліть, звинувачення в якій-небудь причетність до подібної спроби є особливо образливими. Я в категоричній формі відкидаю ці звинувачення",

- цитує агентство "Reuters" заяву Ґюлена.

Мер Анкари раніше заявив, що одним з учасників спроби держперевороту в Туреччині був пілот, який збив російський Су-24, при цьому він був членом організації проповідника Фетхуллаха Ґюлена, яку турецька влада звинувачує у заколоті.

Прихильників Ґюлена в спробі організувати державний переворот звинуватив президент Туреччини Тайіп Ердоган. Сама група прихильників Ґюлена, що базується у США, заперечує звинувачення у причетності до заколоту, а Гюлен особисто засудив спробу перевороту.

"Я засуджую в категоричних формах спробу військового перевороту в Туреччині",

- йдеться у заяві Ґюлена.

Тим часом, один з найавторитетніших політиків Туреччини, колишній лідер найбільшої опозиційної Народно-республіканської партії Деніз Байкал назвав військовий переворот "шоу Ердогана".

У своєму Twitter-акаунті він піддав нищівній критиці події 15 липня.

"І які тільки сценарії не придумає цей режим, як ми будемо йому чинити опір. За сорок років своєї політичної кар'єри я бачив багато переворотів і заколотів, але такої трагікомедії я не бачив... Він (Ердоган) виграє всі вибори, зробив армію своїм союзником, підкорили релігійні громади, судову систему підпорядкував собі; єдине що йому ще не вдавалося приборкати військовий переворот, але і це він зміг зробити... Все почалося з перевороту, а закінчилося мітингом правлячої партії",

- написав Байкал.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах