НС/кримінал  |  08.12.18  |  субота
 

Протести у Франції. Чи буде штурм Єлисейського палацу?

І хоча уряд Франції пішов на певні поступки протестувальникам, вони не досі не задовольнили "жовті жилети", які загрожують штурмом Єлисейського палацу.

Почалося все з того, що влада ввела дуже невигідні для населення автомобільні реформи про підвищення акцизів на паливо і скорочення терміну експлуатації старих автомобілів. Францію поглинуло протестами, і президент Макрон все ж таки погодився піти на поступки і заморозити зростання цін на акцизи. Такий крок не влаштував найбільш радикально налаштованих протестувальників, які називають себе "жовті жилети", з ранку вони зібрали нову акцію протесту, а до міста завезли військову техніку. 

Наразі мітингувальників досить багато, захід розпочнеться об 11:30. В основному це чоловіки 20-40 років, плюс скоро до всього приєднаються далекобійники. Загалом повинні прийти не більше 10-ти тисяч людей, однак, зі слів місцевого фрілансера Лукаса Таларна, кістяк складає 500-600 чоловік.

Атмосфера в Парижі досить дивна. Безліч магазинів, особливо бутиків, позакривали двері. Місцеве населення не знає як ставитися до цих подій, тому багато хто сьогодні залишилися вдома. В цілому, люди підтримують протест проти Макрона, проте всі бояться, що це перейде в насильство і мародерство.

На підступах до міста стоять блокпости, всюди правоохоронці. Поліцейські оточили Палац і пригнали в місто 12 одиниць бойової техніки. У місто "жовтих жилетів" не пускають, у простих людей на в'їздах шмонають сумки.

Протестувальники вже не стільки зациклені на бензині, скільки на відставці самого Макрона. Вони вимагають, щоб президент "не ховався", хоча сам політик планував виступити на ТБ в понеділок. Один з протестувальників підтвердив кореспонденту "Страна" то, що вони будуть захоплювати Єлисейський палац, де засідає Макрон, проте зробити це в будь-якому випадку буде дуже складно.

Щоб не допустити штурму будівлі, поліція затримала вже 121 людину. На місці почалися суперечки активістів з правоохоронцями. 

ДОПОВНЕНО

Наразі ніяких прямих зіткнень немає. Поліція надійно оточила всі важливі об'єкти й багаті квартали. Поки що учасники протесту кричать, провокують і співають марсельєзу. Кількох найгучніших затримали. Схоже на те, що активісти намагаються прорвати оборону поліції, або просто перевіряють свою зібраність.

Один з активістів в інтерв'ю "Стране" сказав, що вийшов на вулицю, тому що йому нема на що жити і він не дотягує до зарплати.

"Я не дотягую до зарплати, а Макрон скасував податок для багатих, і водночас залишив податок на нерухомість. Я вийшов боротися за справедливість. Макрон повинен піти у відставку, він не виправдав надій. Я голосував за нього, але не тому, що він мені подобався, просто я не хотів, щоб до влади прийшла ультраправа Марін Ле Пен. я проти крайнього націоналізму."

- сказав протестувальник.

Поки що сутички із поліцією закінчуються на рівні локальних конфліктів. "Жовті жилети" намагалися влитися в одну з бічних улочок, але не вийшло. Мабуть "лінія фронту", яку накреслила місцева поліція, дуже міцно стоїть і всіх тримає на відстані витягнутої руки.

Також стало відомо, що затримано вже 300 активістів у різних місцях, більшість з яких відпустили. За порядком у Франції слідкують близько 90 тисяч правоохоронців.

11:40

Поліція застосувала сльозогінний газ після спроби прориву кордону. Активісти кажуть про те, що невдовзі до них має під'їхати підкріплення з регіонів. Сутичка відбулася біля Тріумфальної Арки. Протестувальники почали кидати димові шашки й отримали відповідь сльозогінний газ. 

12:15

Ситуація потрохи виходить з під контролю. Поліцейські намагаються відбиватися світлошумовими гранатами і ганяє протестувальників, займаючи нові позиції. Прямих зіткнення наразі не було.

13:00

"Жовті жилети" планують провести аналогічні акції в сусідніх країнах - Бельгії та Нідерландах. У Брюсселі вже стикалися з активістами цього руху. Минулого тижня вони виступали з протестами і спалили дві поліцейські машини. Також мітинги заплановані в містах Амстердам і Роттердам. Примітно, що жодна з цих країн не підвищувала акцизи на паливо. Отже, причина невдоволення в чомусь іншому.

Ну а поки Бельгія закриває кордон з Францією, щоб не пропустити "жовті жилети" на свою територію, в Парижі поліцейським довелося застосувати сльозогінний газ стосовно тих, хто намагався прорватися до президентського палацу, потім їх відтіснили щитами. Відомо вже про 500 затриманих.

14:30

Протестувальників намагаються відкинути якомога далі від Тріумфальної арки. Повітря насичене сумішшю сльозогінного газу і марихуани, яку курять активісти. Поліцейські вже не соромлячись б'ють особливо зухвалих активістів, самих сутичок стало більше

Також "Страна" опитала учасників акції протесту з приводу їхніх політичних уподобань. Як виявилося, протестуючі в переважній більшості намагаються не відносити себе до лівих чи правих. За протестами точно не стоїть опозиція або головна конкурентка Макрона на виборах Марін Ле Пен. Люди просто вийшли через якісь соціальні передумови і обіцяють протестувати "поки не скинуть Макрона".

11:47. 09.12.2018

Затриманих у Франції вже 1723, з яких 1220 знаходяться під вартою. Влада прикордонних провінцій ввела особливий режим на пунктах пропуску, щоб не пропустити агресивних демонстрантів до сусідньої Бельгії, у якій збиралися мітингувати "жовті жилети".

Повідомляється, що в ході огляду у деяких активістів знайшли зброю. Тепер їх звинувачують у змові з метою вчинення насильства або підбурювання до такої.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах