НС/кримінал  |  13.12.19  |  п'ятниця
 

Слідство назвало ймовірного організатора вбивства Шеремета

У підозрі зазначається, що діяльність групи здійснювалася з чітким розподілом функцій між її учасниками, при цьому Антоненко "поклав на себе функції організатора і керівника угруповання".

Слідство вважає музиканта і ветерана АТО Андрія Антоненка організатором вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться у тексті підозри, врученої Кузьменко при обшуку у неї вдома в четвер, 12 грудня. Скан-копію підозри на своїй сторінці у Facebook опублікував її адвокат Влад Добош.

"Досудовим слідством встановлено, що Антоненко, захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості, перебуваючи на території проведення АТО, з-поміж волонтерів та осіб, які пройшли військову підготовку у складі добровольчих батальйонів... вирішив створити організовану групу, щоб в її складі вчинити вбивство журналіста і радіоведучого Шеремета Павла Григоровича",

- йдеться у тексті підозри.

Для реалізації свого умислу, згідно з опублікованим адвокатом документом, Антоненко залучив Кузьменко, військовослужбовця за контрактом Яну Дугарь "і невстановлених досудовим слідством осіб, що мали аналогічні з ним погляди та наміри, щоб привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей які, на їхню думку, зможуть змінити життя". У підозрі зазначається, що діяльність групи здійснювалася з чітким розподілом функцій між її учасниками, при цьому Антоненко "поклав на себе функції організатора і керівника угруповання".

Як повідомляв УНІАН, Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля. 12 грудня в Національній поліції заявили, що в причетності до вбивства Шеремета підозрюють п'ять осіб: музиканта Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко (псевдонім "Лисиця"), Яну Дугарь і подружжя Інну ("Пума") і Владислава ("Буча") Грищенків. Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні. За даними слідства, Дугарь нібито проводила розвідку біля будинку Шеремета і фотографувала на мобільний телефон камери відеоспостереження біля місця злочину.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах