НС/кримінал  |  22.06.21  |  вівторок
 

Обвинуваченому у зґвалтуванні хлопчика на Левандівці продовжили запобіжний захід (фото)

Про це повідомляє Еспресо.Захід.

У вівторок 22 червня у Залізничному районному суді Львова обирають запобіжний захід для підозрюваного у зґвалтуванні хлопчика Мирослава Мартинюка. Однак саму справу не слухали: один з адвокатів підсудного, який до 15 липня у відпустці, не прийшов. Зазначимо, що попереднє засідання не відбулося, бо захисники обвинувачуваного Стех та Мамчур не з’явилися, хоча узгодили всі дати.  

“Засідання не проводили. Розглядали тільки одне клопотання про продовження запобіжного заходу. Сторона підсудного заявила про свої клопотання стосовно зміни запобіжного заходу. Вони вимагають цілодобовий домашній арешт. Думаю, що суд не змінить міру запобіжного заходу. Обвинувачуваний вини не визнає, злочин тяжкий, і є велика ймовірність, що як тільки його відпустять до дому, то він втече. Думаю, що запобіжний захід продовжать ще на два місяці. Справу по суті не розглядали сьогодні, бо немає адвоката Мамчура. Якщо наступного разу, 16 липня, знову ніхто не прийде, то суд вимагатиме, щоб призначили іншого адвоката. Робитимемо все, щоб не затягувати справу”,

– розповів адвокат потерпілого Іван Василишин кореспонденту видання.

Під будівлю суду вже традиційно прийшли львів’яни, які підтримують сім’ю потерпілих. Батьки обвинувачуваного трималися осторонь. Вони були у білих футболках з написами: “Мирослава додому”.

Нагадаємо, злочин стався 18 червня 2020 року. 18-річний підліток заманив хлопчика у безлюдні хащі одного зі спальних районів Львова та зґвалтував. Батьки потерпілого Олег та Софія Яцківи відразу забили на сполох, а друзі жертви допомогли ідентифікувати ймовірного злочинця. Його оперативно затримали цього ж дня.

Після упізнання, 20 червня, Залізничний рай­суд Львова обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб без права внесення застави.

16 липня відбувся слідчий експеримент за участю потерпілого, слідчих, представників прокуратури і психолога. Затриманий участі в слідчому експерименті не брав. На початку серпня експертиза визнала ґвалтівника осудним.

12 серпня йому було продовжено запобіжний захід на місяць.

У вересні 2020-го молодик все ще залишався під вартою. Захист узявся звинувачувати потерпілого, а новий адвокат схиляє слідство до того, що 12-річний хлопчик змусив 18-річного юнака себе зґвалтувати.

Уже опитали усіх свідків і судді перейшли до розгляду протоколів та експертиз. За попередніми даними, 18-річного звинуваченого уу зґвалтуванні можуть позбавити волі на термін до 15 років.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах