НС/кримінал  |  22.02.19  |  п'ятниця
 

"Неїстівне" масло вилучили у школах і дитсадках Миколаєва

У вершковому маслі, яке вживали діти, було виявлено 99% немолочних жирів.

У Миколаєві зробили перевірку вершкового масла, яке вживають діти у школах і дитячих садочках.

Про це інформує Головне управління Національної поліції України в Миколаївській області.

За результатами проведених досліджень було виявлено, що це масло містить 99% немолочних жирів, тому не може бути вершковим маслом. Тому його було вилучено зі шкіл і дитсадків.


«Вилучені в ході обшуків матеріали, які важко назвати продуктами харчування, і за наявними результатами проведених досліджень не є вершковим маслом. Масова частка молочних жирів у вказаній продукції складає менше одного відсотка. Тож скаржитися, що діти залишились без речовин на обід – сумнівна заява», - зазначали в поліції.


Однак у навчальних закладах Миколаївської міської ради заявили, що вони все-таки годували дітей якісними продуктами. Тому, через дії поліції (обшуки та вилучення масла), зараз діти залишилися без цінних харчових продуктів.

У поліції стверджують, що вилучали продукти в межах розслідування кримінального провадження, що розпочато за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України від 6 вересня 2018 року за фактом злочинної діяльності службових осіб Комунального виробничого підприємства з організації харчування у навчальних закладах, які діяли у змові зі службовими особами ТОВ "Прод-Юг", ТОВ "Айскомпані" та ТОВ "Сонед".

Ці службові особи запровадили схему постачання до навчальних закладів Миколаєва неякісної харчової продукції, вартість якої значно нижча від заявленої в актах виконаних робіт. Виробником і постачальником "вершкового масла" і у ТОВ "Прод-Юг", і у ТОВ "Сонед" є ПрАТ "Хмельницька маслосирбаза".

Таким чином поліція зробила 135 обшуків у школах і дитсадках і вилучила це "вершкове масло". Після цього його спрямували для дослідження до ДП "Київський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та специфікації".

Дослідники встановили, що зразки продукції, виробником яких є ПрАТ "Хмельницька маслосирбаза", не відповідають вимогам ДСТУ "Масло вершкове ТУ" і становлять у своєму складі понад 99% немолочних жирів і тому не є вершковим маслом.

Такі ж результати стосовно цієї продукції було виявлено 21 лютого на Державному підприємстві "Херсонський виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах