НС/кримінал  |  07.11.17  |  вівторок
 

Новий офшорний скандал може вплинути на рейтинг президента

5 листопада опубліковані подробиці передачі активів Петра Порошенка офшорним закордонним компаніям в 2014 році.

Нагадаємо, що матеріали з анонімних джерел отримала німецька газета Suddeutsche Zeitung, яка і поділилася інформацією з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів з 96 видань по всьому світу.

Новий архів отримав назву "Paradise Papers". У ньому журналісти виявили імена більш ніж 120 світових політиків, які нібито ухилялися від сплати податків, зокрема президента України Петра Порошенка.

"Справа надзвичайно делікатна. Ім'я клієнта - Петро Порошенко. Ми працюємо над реструктуризацією його кондитерського бізнесу. Для отримання доступу до міжнародних ринків ми збираємося побудувати нову холдингову компанію групи в Люксембурзі. Під нею буде голландський субхолдинг, який буде володіти всіма компаніями. З податковими цілями над люксембурзької компанією буде кіпрська фірма. Вона буде володіти офшорною компанією - ми віддаємо перевагу Британським Віргінським островам, але острів Мен теж підійде. Ця фірма буде володіти акціями і отримувати дивіденди",

 - цитує "Слідство.Інфо" переписку української фірми Avellum, що представляє інтереси президента Порошенка, з юристами компанії Appleby з острова Мен.

Але Appleby відмовилася від співпраці з українським президентом, тому що листування велося в розпал літньої військової компанії на Донбасі в 2014 році і компанія побоялася репутаційних ризиків.

Тоді юристи Порошенка звернулися в панамську компанію Mossack Fonseca, яка допомогла створити необхідну структуру. І яка вже потім фігурувала в попередньому офшорному скандалі "Panama Papers".

На думку ряду експертів, зараз президенту Петру Порошенку нічого не загрожує в зв'язку з новим офшорним скандалом. Однак, вони сходяться на думці, що рейтинг глави держави буде падати далі, а його головні опоненти президентських виборів 2019 року намагатимуться максимально використати це розслідування в своїх політичних цілях.

"Ближче до виборчої кампанії Порошенко може виявитися в положенні Кучми в 2004 році. Коли переобиратися потенційно можна, тому що Конституційний суд дозволив, але й не можна, тому що низький рейтинг і величезна токсичність - і міжнародна, і внутрішня",

- стверджує політолог Руслан Бортник .

Нагадаємо, що в червні Верховна Рада відмовилася створити тимчасову слідчу комісію з розслідування офшорного скандалу. Підтримали таке рішення лише 108 депутатів.

В інших країнах публікація "Панамського досьє" привела до політичних змін. Серед них: Ісландія, Іспанія, Австрія і ряд інших країн. Більшість політиків, в тому числі міністрів і банкірів, замішаних в офшорному скандалі, подали у відставку.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...