НС/кримінал  |  12.05.21  |  середа
 

На Рівненщині розгорівся церковний конфлікт: 24 потерпілих

Штовханина, крики, матюки, 24 потерпілих та одразу два кримінальні провадження. Усе – через церковний конфлікт у селі Заболоття Рівненської області.

Як повідомляє УНІАН, там сталася сутичка між прихильниками Московського патріархату та Православної Церкви України.

“Конфлікт виник у зв’язку з тим, що Православна Церква України безпосередньо проводила літургію, що не сподобалося прихильникам Московського патріархату”,

– розповів керівник слідчого відділення Вараської поліції Сергій Бігун.

Пошкоджена огорожа – це єдине, що нагадує про конфлікт між вірянами, який стався біля церкви. Нині вона зачинена й опечатана, навіть на брамі замок. Єдині, хто тут перебувають, – поліцейські. Чергують і забезпечують громадський порядок.

“Прийшли прихильники Московського патріархату, які перешкодили богослужінню. Ми мусили закритися в церкві. Багато вони кричали, матюкалися, обзивали”,

– згадує священник ПЦУ отець Віктор.

Чому виник церковний конфлікт у Заболотті

Протистояння у Заболотті почалися у 2019-у. Саме тоді, кажуть у ПЦУ, до них перейшла більшість селян. Опоненти не погоджуються. Водночас в МП хочуть судитися за визнання голосування недійсним. І пропонують ПЦУ збудувати свою церкву.

«Війна. За церкву. Це Заболоття (поруч Вараша, Рівненська область). Класика жанру – громада визначилася, що переходить до ПЦУ, має юридично підтверджене право на храм і землю під ним (документи в публічному доступі), але… Агентура РПЦ настільки проти, що готова красти церкву, ламати паркан, силою загарбувати чуже… Типова московитська рефлексія. Важливо – громада визначилася ще в 2019 році (!), але досі путінські посіпаки заважають людям.

І от маємо 10 травня, ранок – 15 штурмових попів російсько-релігійних підрозділів, зламаний паркан, десятки агресивних зайд і… пасивність поліції. Здавалось би – документи є, право громади треба захистити, законність захистити, але… Кажуть, особисто від Авакова прийшла вказівка храм опломбувати. Тобто допомогти ФСБ РПЦ і не віддати ПЦУ церкву. Так хто там чорт і янгол?

Не на камеру місцеві поліцейській кажуть “все розуміємо, але ми на службі – виконаємо наказ”. Законність? А кого це гребе? Виходить, що гарантом дотримання прав громади може бути лише сама громада? Їй самотужки треба мати силу для захисту своєї власності? А який вихід, коли охоронці права на боці порушників прав?»,

– написав на своїй сторінці у ФБ журналіст Віталій Гайдукевич.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах