НС/кримінал  |  13.11.18  |  вівторок
 

У світі за кожні 20 секунд помирає одна дитина від пневмонії

Близько 16% дітей, віком до 5 років, у всьому світі помирають від гострого запалення легень.

На своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун написала, що пневмонія є причиною смертей приблизно 16% дітей, віком до п'яти років, у всьому світі.

"Кашель, утруднене дихання, висока температура (39°) – одні з симптомів пневмонії, яка кожні 20 секунд забирає життя однієї дитини на планеті", - зазначила Уляна Супрун.

За словами керівниці МОЗ, пневмонія - це гостре запалення легень, яке можуть спричиняти віруси, бактерії та грибки. У разі хвороби в альвеолах легень (міхурцях, які у здорової людини наповнені повітрям) накопичуються слиз та рідина, що призводять до болю під час дихання та обмежують надходження кисню.

Також у разі пневмонії спостерігається: втягнення грудної клітки, тобто коли під час вдиху западає нижня частина грудної клітки (у здорової людини грудна клітка під час вдиху розширюється); прискорене дихання; свистячі хрипи (частіше внаслідок вірусних інфекцій).

Деколи немовлятам важко ковтати їжу чи пити, може знижуватися температура тіла, можуть з'являтися судоми, навіть можуть знепритомніти.

Уляна Супрун наголошує, що тільки лікар може визначити пневмонію. Для того, щоб захистити дитину від небезпечної хвороби, потрібно насамперед пройти планову вакцинацію.

В Україні безкоштовно можна отримати якісні та ефективні вакцини від Hib-інфекції (гемофільної палички типу Б), кору (у складі комбінованої вакцини КПК, тобто від кору, паротиту, краснухи) та кашлюку (у складі комбінованої вакцини АКДП від дифтерії, правця, кашлюку).

"Для зміцнення імунної системи важливу роль відіграє повноцінне харчування. Немовлятам необхідно отримувати грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя. Важливу роль у захисті дітей і дорослих відіграють умови житла – чистота в домі, провітрювання приміщення та відсутність тютюнового диму", – резюмувала Уляна Супрун.

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах