НС/кримінал  |  17.01.18  |  середа
 

Луценко заперечує провину Гонтаревої в справі "офшорів Януковича"

Генпрокуратура України перенаправила матеріали перевірки експертній установі, чи були в діях брокерів фінгрупи ICU порушення чинного законодавства

Як стверджує Генеральний прокурор України Юрій Луценко, фінансова ICU  група не знала походження цих грошей, передає "Інтерфакс-Україна".

"ICU нічого не оформляла з виведення коштів, вони виходили злочинним шляхом без будь-яких брокерів. Вони навіть нічого не оформляли з введення коштів. Вони оформляли лише купівлю за кошти, розміщені на рахунку Ощадбанку та інших банків, емітованих державою Україна, цінних паперів, при цьому отримували встановлену законом маржу",

- сказав він під час засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони в Києві в середу.

За його словами, під час перевірки дій ICU і співробітників банків у рамках транзакцій з купівлі за "брудні гроші" ОЗУ Януковича цінних паперів України було встановлено, що вони відповідають чинному законодавству.

Проте, додав Луценко, Генпрокуратура України перенаправила матеріали перевірки експертній установі, яка єдина може надати остаточну відповідь, чи були в діях брокера або співробітників банків порушення чинного законодавства під час оформлення операцій купівлі ОВДП.

"Ми чекаємо на відповідь експертизи, і за її підсумками буде ухвалено рішення: або закрити епізод про відповідальність співробітників банків і брокерської компанії ICU, або пред'являти їм підозри і, можливо, обвинувачення",

- сказав генпрокурор.

Як раніше повідомлялося, 10 січня 2018 року Al Jazeera оприлюднила 95-сторінковий текст вироку Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року, який пізніше був засекречений як такий, що містить державну таємницю.

Телеканал також звернув увагу, що операції з купівлі державних облігацій (що потрапили разом з отриманими за ними грошами під спецконфіскацію) здійснювалися через групу ICU, що обслуговувала також і інтереси нинішнього президента країни Петра Порошенка. Водночас у матеріалі наведено коментарі групи, що в цих транзакціях вона виступала виключно в ролі агента.

Генеральна прокуратура України не може ані підтвердити ані спростувати достовірність тексту вироку, оприлюдненого телеканалом Al Jazeera, заявив заступник генпрокурора Євген Єнін. За його словами, текст рішення Краматорського суду про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів оточення Януковича засекречений з огляду на тривання слідчих дій і для забезпечення захисту учасників процесу.

Як раніше повідомлялося, групу ICU створено в червні 2006 року. Вона надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Тройка Діалог Україна" (усі - Київ). Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарева, яку за пропозицією президента Петра Порошенка парламент у червні 2014 року затвердив на посаду глави НБУ.

Після продажу Гонтаревою частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, що очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% та 9,99%.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...