НС/кримінал  |  03.02.18  |  субота
 

Вночі на Сихові у Львові підпалили храм УПЦ МП

Тиждень тому біля цього храму проводили акцію ультраправі активісти і націоналісти, які стверджували, що він побудований незаконно.

Близько 2:20 вночі 3 лютого сталася пожежа в храмі Української православної церкви Московського патріархату на просп. Червоної Калини, 89.

Це той самий храм, який тиждень тому закликали демонтувати націоналісти і законність будівництва якого повинні були перевірити Держархбудінспекція та Держгеокадастр.

Згідно з інформацією Департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, повідомлення про пожежу надійшло близько 2:20.

"Вогнем знищено обшивку даху, дерев'яне перекриття на площі 100 м2 та церковний інвентар, підлогу та облицювання стін на площі 30 м2, пошкоджено церковний інвентар на площі 40 м2",

- йдеться в повідомленні ЛОДА.

Ліквідували загоряння будівлі через 30 хв після отримання повідомлення про пожежу. Наразі причини загоряння не відомі.

Відзначимо, в неділю, 28 січня, кілька десятків протестуючих влаштували пікет біля цієї церкви, заявляючи, що її потрібно демонтувати, оскільки нібито вона будувалася незаконно.

Після цього Львівська єпархія УПЦ МП заявила, що протести через цей храм влаштовують радикальні організації заради отримання політичних рейтингів.

Депутати Львівської облради під час сесії 30 січня звернулися до місцевих управлінь ДАБІ та Держгеокадастру з проханням провести перевірку законності отримання землі громадою УПЦ МП і будівництва храму.

 ДОПОВНЕНО

Архієпископ львівський і галицький УПЦ МП Філарет заявив, що пожежа у храмі на просп. Червоної Калини, 89 цієї вночі виникла внаслідок підпалу радикалами. Про це йдеться в офіційній заяві архієпископа Філарета, опублікованій 3 лютого на порталі "Духовна велич Львова".

"Сьогодні о 02:00 вночі від рук радикально налаштованих людей було підпалено православний храм. Те, що відбулося у Львові не вкладається в свідомості людей. Стає дивним, коли християни висловлюють свою політичну позицію підпалом храму. Ми живемо в ХХІ столітті, але спостерігаємо за тим, що нічого не змінилося від часів гонінь на Христа. Ісус Христос був гнаний вчора, гнаний сьогодні і буде гнаний завжди. Але тільки Христос є вчора, сьогодні і назавжди, а ім'я гонителів зникли з лиця землі",

– йдеться у заяві архієпископа Філарета.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах