НС/кримінал  |  12.04.22  |  вівторок
 

В «Азові» розповіли про стан потерпілих від хімічної атаки

Попередньо, могли бути фосфорні бомби.

Військове керівництво України наразі перевіряє інформацію про можливе застосування хімічної зброї російськими окупантами в Маріуполі. Ймовірно, на місто скинули фосфорні бомби.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону.

«Станом на зараз ми цю інформацію перевіряємо, намагаємося зрозуміти, що (це було). Попередньо є припущення, що, це, радше за все, фосфорні боєприпаси, можливо, були. Остаточна офіційна інформація буде пізніше»,

– розповіла вона.

Водночас, полк «Азов» повідомив про самопочуття тих, хто вчора міг потрапити під хімічну атаку. Вони перебувають у відносно у задовільному стані.

 «Контакт цивільних осіб з речовиною був мінімальним, адже епіцентр ураження був на певній відстані від місця перебування людей. Дещо ближче перебували військовослужбовці. Втім зараз обстежити місце подій повною мірою, через ворожий вогонь, неможливо, адже росіяни продовжують провадити тактику приховування власних злочинів»,

– розповіли у полку.

Один із військових у помірному стані. Двоє інших – під постійним наглядом лікарів.  Серед постраждалих цивільних найгірший стан – у літньої жінки

Основна симптоматика постраждалих: гіперемія обличчя, підвищення артеріального тиску, сухість та печія в області ротоглотки, слизових ділянок очей.

Нагадаємо, що 11 квітня полк “Азов” повідомив, що на Маріуполь скинули невідому отруту. Про перевірку використання хімічної зброї росіянами вже заявили у США та Великій Британії.

Напередодні про ймовірність застосування фосфорних бомб в Маріуполі заявила британська розвідка. Окрім того, вдень 11 квітня російський бойовик з окупованого Донецька Едуард Басурін заявив, що українських захисників Маріуполя треба заблокувати на заводі «Азовсталь», а потім застосувати там хімічну зброю.

Також відомі раніші випадки використання заборонених фосфорних боєприпасів росіянами під Харковом, на Київщині, у Донецькій  та Луганській областях.

 

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e